Trwa ładowanie...

Krakowscy kierowcy protestują przeciw likwidacji miejsc. Pomocy szukali w kościele

Wczoraj, 12 października 2017, w krakowskim kościele Redemptorystów na ul. Zamoyskiego odprawiono mszę świętą w intencji protestujących. Wierni prosili Matkę Boską o pomoc w walce z likwidacją miejsc parkingowych.
Share
Krakowscy kierowcy protestują przeciw likwidacji miejsc. Pomocy szukali w kościele
Źródło: Wikimedia Commons CC BY, Fot: Wikimedia Commons
d1u5w0t

Post ze zdjęciem ogłoszenia o mszy błyskawicznie obiegł sieć. Internauci byli podzieleni. Część wyśmiewała intencję, dla innych nie było w niej nic dziwnego. Jeszcze inni przekonywali, że informacja była fałszywa.

Jednak w kościele Redemptorystów o 18:30 naprawdę rozpoczęła się msza, podczas której wierni zabiegali do Maryi Matki Nieustającej Pomocy. Prosili o wsparcie w proteście przeciw likwidacji miejsc parkingowych w dzielnicy Podgórze. Dzień wcześniej, w środę, około 300 osób wyszło na ulice, sprzeciwiając się zmianie.

d1u5w0t

W Krakowie trwa reorganizacja przestrzeni parkingowych spowodowana skargami pieszych. Jak wskazywano w pismach do małopolsiego wojewody, w wielu przypadkach wyznaczone miejsca nie pozostawiają wystarczającego miejsca dla pieszych. Zgodnie z przepisami powinni oni mieć do dyspozycji chodnik o szerokości 2 metrów lub 1,5 metra w wyjątkowych sytuacjach. Według początkowych założeń miało zniknąć około 3 tys. miejsc parkingowych. Teraz krakowski zarząd dróg ograniczył tę liczbę.

d1u5w0t

Podziel się opinią

Share
d1u5w0t
d1u5w0t
Więcej tematów