Krakowscy kierowcy protestują przeciw likwidacji miejsc. Pomocy szukali w kościele

Wczoraj, 12 października 2017, w krakowskim kościele Redemptorystów na ul. Zamoyskiego odprawiono mszę świętą w intencji protestujących. Wierni prosili Matkę Boską o pomoc w walce z likwidacją miejsc parkingowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krakowscy kierowcy protestują przeciw likwidacji miejsc. Pomocy szukali w kościele
(Wikimedia Commons CC BY, Fot: Wikimedia Commons)

Post ze zdjęciem ogłoszenia o mszy błyskawicznie obiegł sieć. Internauci byli podzieleni. Część wyśmiewała intencję, dla innych nie było w niej nic dziwnego. Jeszcze inni przekonywali, że informacja była fałszywa.

Jednak w kościele Redemptorystów o 18:30 naprawdę rozpoczęła się msza, podczas której wierni zabiegali do Maryi Matki Nieustającej Pomocy. Prosili o wsparcie w proteście przeciw likwidacji miejsc parkingowych w dzielnicy Podgórze. Dzień wcześniej, w środę, około 300 osób wyszło na ulice, sprzeciwiając się zmianie.

W Krakowie trwa reorganizacja przestrzeni parkingowych spowodowana skargami pieszych. Jak wskazywano w pismach do małopolsiego wojewody, w wielu przypadkach wyznaczone miejsca nie pozostawiają wystarczającego miejsca dla pieszych. Zgodnie z przepisami powinni oni mieć do dyspozycji chodnik o szerokości 2 metrów lub 1,5 metra w wyjątkowych sytuacjach. Według początkowych założeń miało zniknąć około 3 tys. miejsc parkingowych. Teraz krakowski zarząd dróg ograniczył tę liczbę.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.