Trwa ładowanie...
d13iv9g

Korea Południowa odeśle Niemcom 2,5 tysiąca Volkswagenów i Audi

Rząd Korei Południowej planuje odesłać do Niemiec łącznie około 2,5 tysiąca egzemplarzy Volkswagenów i Audi z silnikami diesla. To efekt zakazu sprzedaży samochodów objętych problemami z emisją spalin. W koreańskim porcie na decyzję czeka kolejne 10 tysięcy pojazdów.
Share
VW
VWŹródło: Materiały prasowe, Fot: Materiały prasowe
d13iv9g

Koreański serwis informacyjny Yonhap News donosi, że z portu Pyeongtaek zlokalizowanego 70 kilometrów od Seulu odsyłane są do Niemiec samochody Audi i Volkswagena z silnikami diesla. W pierwsza partia zwróconych pojazdów obejmowała około 1300 egzemplarzy, a jeszcze w kwietniu Koreańczycy mają odesłać kolejne 1200 sztuk.

Działania te to efekt zakazu sprzedaży samochodów, które miałyprzekłamane wyniki emisji spalin. Koreańczycy stworzyli listę aż 80 modeli samochodów osobowych, których nie można sprzedawać na tamtejszym rynku.

W porcie Pyeonftaek znajduje się obecnie około 10 tysięcy samochodów Audi i Volkswagena, które czekają na decyzję o dopuszczeniu ich do sprzedaży, lub o odesłaniu ich wprost do producenta. Eksperci przewidują, że jeśli południowokoreański rząd zgodzi się na wprowadzenie na rynek partii niemieckich pojazdów, to mogą one zostać objęte specjalną zniżką, na której skorzystają klienci.

d13iv9g

Podziel się opinią

Share
d13iv9g
d13iv9g
Więcej tematów