Trwa ładowanie...
d3uyeqf

Koniec podwyżek na stacjach. Ceny jednego z paliw spadną

Ceny paliw na stacjach w mijającym tygodniu wzrosły i tankowanie oleju napędowego oraz autogazu było najdroższe od początku roku. Podwyżki w najbliższych dniach powinny jednak wyhamować, a kierowcy tankujący benzynę mogą liczyć na to, że na stacjach zapłacą mniej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kierowcy wreszcie mogą odetchnąć. Paliwo nie będzie drożeć
Kierowcy wreszcie mogą odetchnąć. Paliwo nie będzie drożeć (WP.PL, Fot: Marek Wieliński)
d3uyeqf

Detaliczne ceny oleju napędowego rosną nieprzerwanie od czterech tygodni i aktualnie litr tego paliwa kosztuje średnio 5,15 zł. Ostatni raz tak dużo za tankowanie aut wysokoprężnych płaciliśmy w październiku 2014 r. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku autogazu, który podrożał o grosz i kosztuje 2,47 zł/l - najwięcej od grudnia 2014 r. W ostatnich dniach rosły też ceny benzyny 95, która podrożała o 2 gr i jej średnia cena w tym tygodniu znalazła się na poziomie 5,11 zł/l.

Prognoza dla detalicznego rynku paliw na drugą połowę października przewiduje zauważalny spadek cen benzyn i stabilizację notowań pozostałych paliw. Przedziały cenowe dla poszczególnych ich rodzajów wyglądają następująco: 4,99-5,11 zł/l dla benzyny 95-oktanowej, 5,08-5,18 zł/l dla oleju napędowego oraz 2,46-2,53 zł/l dla LPG.

Ropa na światowych giełdach tanieje, ale na obniżkę kosztów tankowania na razie nie mają co liczyć właściciele samochodów z silnikami Diesla. W cennikach rafinerii w tym tygodniu obserwowaliśmy głównie spadki i dzisiaj zarówno benzyna, jak i olej napędowy są tańsze niż w poprzedni piątek. Metr sześcienny 95-oktanowej benzyny w hurcie kosztuje aktualnie średnio 3944,20 zł i jest o 72,80 zł tańszy niż przed tygodniem. W przypadku oleju napędowego obniżka wyniosła niemal 90 złotych i diesel w rafineriach jest wyceniany na 4205,80 zł/m3.

Źródło: E-petrol

d3uyeqf

Podziel się opinią

Share

d3uyeqf

d3uyeqf