Trwa ładowanie...
d11gmiv

Koncept Toyoty Supry kosztował 7,4 mln zł. Tworzenie takich zapowiedzi nie jest tanie

Każde targi motoryzacyjne to nie tylko premiery nowych modeli, ale też samochody koncepcyjne – zarówno te zapowiadające przyszłe auta produkcyjne, jak i całkowicie futurystyczne projekty. Toyota właśnie zdradziła, ile kosztowało przygotowanie konceptu wyścigowej Supry zaprezentowanego w Genewie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koncepcyjna Toyota GR Supra Racing
Koncepcyjna Toyota GR Supra Racing (Materiały prasowe)
d11gmiv

Może się wydawać, że samochody koncepcyjne to skręcone na szybko konstrukcje, które mogą powstać w rogu warsztatu. W końcu nie muszą się sprawdzać w codziennym użytkowaniu, tylko mają w miarę dobrze wyglądać na targowym stoisku. Oczywiście jedne auta pokazowe są bardziej kompletne, inne nawet nie ruszą o własnych siłach, jednak przygotowanie takiej konstrukcji jest zawsze dość kosztowne.

Nowa Toyota Supra ma być pełnokrwistym sportowym coupe. Jednak za wysokie osiągi będzie trzeba sporo zapłacić. Nieoficjalnie mówi się o cenie podstawowej zdecydowanie przekraczającej 200 tys. zł, a lepiej skonfigurowane egzemplarze będą zapewne wycenione na ponad 300 tys. zł. Jednak to nic w porównaniu z modelem koncepcyjnym.

Rzecznik prasowy australijskiego oddziału Toyoty zdradził, że stworzenie egzemplarza zapowiadającego nowy model, nazwanego GR Supra Racing, kosztowało 2,7 mln tamtejszych dolarów, co odpowiada blisko 7,4 mln zł.

Materiały prasowe

Kwota ta pokazuje, że przygotowanie auta pokazowego wiąże się ze sporym wydatkiem. Warto jednak pamiętać, że zaprezentowany w Genewie samochód był konstrukcją wyścigową, co oznacza, że Toyota równolegle pracuje nad wyczynową wersją nowej Supry.

d11gmiv

Podziel się opinią

Share

d11gmiv

d11gmiv