Trwa ładowanie...
d3r6mtc

Kolejny rok kryzysu największych producentów ciągników

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejny rok kryzysu największych producentów ciągników
(zdjęcie producenta)
d3r6mtc

Po chudym roku dla producentów traktorów przyszedł kolejny chudy, choć nie jednakowo dla wszystkich - informuje "Puls Biznesu".

Producenci traktorów rozpoczęli rok wynikiem najgorszym od pięciu lat i równie kiepsko go kończą. Listopadowy wynik sprzedaży (mierzony liczbą rejestracji) - 746 nowych ciągników - był o 14 proc. gorszy od zeszłorocznego. Był to również najsłabszy listopad aż od 2005 r. - podaje Martin & Jacob, firma badająca rynek rolniczy.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *

d3r6mtc

Po 11 miesiącach branża jest wprawdzie na jednocyfrowym minusie, bo sprzedała o 4,71 proc. mniej traktorów niż rok wcześniej, ale należy pamiętać, że 2013 był chudym rokiem dla producentów, którzy sprzedali wówczas o 22 proc. mniej maszyn niż w 2012 r. - Rolnicy wyraźnie wstrzymują się z zakupami, oczekując na przyszłoroczną wypłatę funduszy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - mówi Mariusz Chrobot z firmy Martin & Jacob.

Po 11 miesiącach żaden z trzech największych graczy nie może pochwalić się wzrostem sprzedaży. Najmniej, bo nieco ponad 3,8 proc., stracił New Holland. John Deere i Zetor zmniejszyli sprzedaż o ponad 20 proc. Na plusie jest pięciu mniejszych producentów - Kubota, Case IH, Deutz-Fahr, Farmtrac i Belarus.

Źródło: PAP

ll/moto.wp.pl

Duży wybór samochodów w świetnych cenach. Kliknij i sprawdź oferty!

d3r6mtc

Podziel się opinią

Share

d3r6mtc

d3r6mtc