Trwa ładowanie...

Kolejny duchowny otrzymuje maybacha w prezencie. Tym razem to nie żart, ale zeznanie w sądzie

Ojciec Rydzyk stwierdził, że dostał luksusowe auto od bezdomnego, natomiast metropolita cerkwi prawosławnej Paweł zeznał w sądzie, że otrzymał Maybacha w prezencie na urodziny.
Share
Maybach 62
Maybach 62Źródło: Materiały prasowe
d24pawt

65-letni metropolita Paweł z Białorusi musiał hucznie świętować swoje urodziny, skoro dostał na nie taki prezent. Nie wiemy dokładnie czy chodzi o używany samochód marki Maybach, czy też nowy Mercedes-Maybach, kosztujący w Polsce od 661 tys. zł.

Metropolita Paweł był przesłuchiwany w sądzie w Mińsku. Sprawa dotyczyła nadużyć jego byłego podwładnego Uładzimira Grozaua, który przywoził zza granicy używane samochody bez cła. Przesłuchiwany zeznał, że przez 15 lat dostawał auta w prezencie, natomiast zapytany o maybacha odpowiedział, że ten samochód akurat dostał na 65. urodziny.

Radio Swoboda donosi, że prokurator oskarżył duchownego o narażenie skarbu państwa na starty w wysokości 1,9 mln dolarów. Sama Cerkiew poniosła przez niego straty w wysokości 625 tys. dolarów i to na jej wniosek postawiono zarzuty. Potem się z nich wycofała.

źródło: PAP

d24pawt

Podziel się opinią

Share
d24pawt
d24pawt
Więcej tematów