Trwa ładowanie...
d5khqkm

Kobieta zginęła po zmianie ruchu - miasto musi zapłacić

d5khqkm
d5khqkm

125 tys. zł zadośćuczynienia ma wypłacić miasto Słupsk (woj. pomorskie) mężowi i synom kobiety, która w kwietniu 2008 r. zginęła w wypadku po zmianie organizacji ruchu na ul. Wojska Polskiego - uznał miejscowy sąd okręgowy.

Jak poinformowała rzeczniczka SO w Słupsku sędzia Danuta Jastrzębska, dwóm synom zmarłej sąd przyznał po 50 tys. zł, wdowcowi 25 tys. zł.

Wyrok nie jest prawomocny. Rzecznik słupskiego ratusza Mariusz Smoliński powiedział, że o tym, czy wnosić apelację, miasto zdecyduje po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem orzeczenia.

Od wyroku mogą się też odwołać wnoszący powództwo, którzy domagali się 250 tys. zł zadośćuczynienia.

d5khqkm

Do wypadku doszło na drugi dzień po tym, jak znajdująca się w centrum miasta ulica Wojska Polskiego z jednokierunkowej stała się dwukierunkową. Przechodząca przez ulicę kobieta została potrącona przez autobus. Zmarła po czterech dniach w szpitalu.

Według męża i synów kobiety, do śmiertelnego wypadku przyczyniło się złe oznakowanie informujące o zmianie organizacji ruchu na ulicy. Cywilne powództwo przeciwko miastu mężczyźni wnieśli po tym, jak prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie.

d5khqkm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5khqkm
Więcej tematów