Trwa ładowanie...
d3e3q2f

Kierowcy Skody z trofeum na gali FIA

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kierowcy Skody z trofeum na gali FIA
(Materiały prasowe)
d3e3q2f

Podczas gali Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA wręczono tytuły mistrzowskie kierowcom rajdowym Skody. Nie zabrakło również gromkich braw.

- 5 lat po rozpoczęciu sportowej kariery Fabii S2000 nasi kierowcy po raz kolejny udowodnili, że auto nie ma sobie równych w swojej klasie. Tytuły mistrzowskie ERC i APRC, a także mistrzostwo Ameryki Południowej to tylko niektóre z wielu osiągnięć. Liczne sukcesy naszych zespołów są wielkim źródłem satysfakcji - powiedział dyrektor Skoda Motorsport, Michal Hrabanek.

Tegoroczne triumfy sprawiają, że 2013 r. zapisze się jako jeden z najważniejszych w 112-letniej, sportowej historii Skody. Na gali w Paryżu marka odebrała trofeum za zdobycie tytułu Mistrza Konstruktorów w rajdach FIA Asia-Pacific Rally Championship oraz 6 nagród za wygrane rajdy w Europie, Ameryce Południowej oraz na terenie Azji i Pacyfiku.

d3e3q2f

Dla kierowcy Skody Jana Kopecky`ego tytuł Mistrza Europy jest ukoronowaniem rozpoczętej w 2008 r. kariery. Dwukrotny mistrz rajdowy Czech 4 razy był drugim kierowcą w "generalce". W ubiegłym sezonie był u szczytu formy - wygrał 6 rajdów i jeszcze 2 razy stawał na podium rund Rajdowych Mistrzostw Europy. - W pewnym sensie Fabia Super 2000 to moje "dziecko", ponieważ uczestniczyłem w jej opracowaniu od samego początku. Teraz czekam na kolejne, nowe wyzwania - powiedział zawodnik.

W 2014 r. Skoda ponownie wystartuje w rajdach z serii ERC oraz APRC Fabią S2000. Co więcej, model doczeka się godnego następcy w klasie R5 - prace nad nim rozpoczną się w przyszłym roku w Mlada Boleslav. Zgodnie z regulacjami FIA rajdówka tej kategorii będzie wyposażona w 1,6-litrowy motor turbo. Przedstawiciele Skody wierzą, że auto uzyska homologację w pierwszej połowie 2015 r.

Źródło: Skoda

ll/moto.wp.pl

d3e3q2f

Podziel się opinią

Share

d3e3q2f

d3e3q2f