Trwa ładowanie...
d1dpkvw

Kierowca miał ponad 5 promili alkoholu w organizmie. Policjanci musieli wezwać pogotowie

Funkcjonariusze policji z gorlickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla, który jechał samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Po chwili rozmowy i badaniu alkomatem okazało się, że kierowca znacznie przekroczył śmiertelną zawartość alkoholu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pijany kierowca nie miał zapiętych pasów.
Pijany kierowca nie miał zapiętych pasów. (East News, Fot: Piotr Jedzura/REPORTER)
d1dpkvw

5 czerwca 2018 roku około godziny 17.30 policjanci z Gorlic (woj. małopolskie) zauważyli, że kierowca jadący oplem nie ma zapiętych pasów bezpieczeństwa. Po zatrzymaniu i rozmowie z mężczyzną policjanci wyczuli od niego woń alkoholu i poddali go badaniu trzeźwości. Na miejscu interwencji policjanci stwierdzili ponad 4,2 promila alkoholu w organizmie mężczyzny, ale, jak się okazało, wynik był zaniżony.

Powtórne badanie w komendzie wskazało 5,12 promila. W związku z tak wysokim poziomem alkoholu wezwano załogę pogotowia ratunkowego, która po badaniu zezwoliła na przekazanie kierowcy członkom rodziny.

Mieszkańcowi Moszczenicy zatrzymano prawo jazdy. Za swój czyn odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

d1dpkvw

Podziel się opinią

Share

d1dpkvw

d1dpkvw