Trwa ładowanie...
dubmo8t
dubmo8t
Wiadomości

Kielce/ Rusza przebudowa dwóch ulic za 27 mln zł

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dubmo8t

Rozpoczyna się przebudowa dwóch ważnych ulic w zachodniej części Kielc. W czwartek Miejski Zarząd Dróg w Kielcach przekazał wykonawcy tereny pod przebudowę ulic Grunwaldzkiej i Szajnowicza-Iwanowa.

W wyniku przebudowy zmieni swój przebieg droga wojewódzka nr 786 Kielce-Częstochowa, która od maja 2015 r. będzie przebiegała ulicami Szajnowicza-Iwanowa, Malików do ul. Piekoszowskiej, czyli zachodniej wylotówki z miasta. W przyszłości planowana jest także budowa ronda na skrzyżowaniu dwóch ostatnich ulic - poinformował PAP rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg (MZD) w Kielcach Jarosław Skrzydło.

Remont dotyczy kilometrowego odcinka trasy. "Na tej długości będzie to droga dwujezdniowa. Każda z jedni będzie miała trzy pasy ruchu, z czego jeden będzie tzw. buspasem" - wyjaśnił rzecznik kieleckiego MZD.

dubmo8t

W ramach inwestycji wybudowane będą także dwa ronda turbinowe przy skrzyżowaniu Grunwaldzkiej z Podklasztorną oraz z Szajnowicza-Iwanowa. Przy zjeździe na ul. Piekoszowską powstanie estakada wyłącznie dla autobusów i rowerzystów. Zaplanowano także nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Inwestycja ma się zakończyć do końca maja 2015 roku.

W związku z przebudową w najbliższym czasie kierowców będą czekały zmiany w organizacji ruchu w obrębie tych dwóch ulic. Drogowcy spodziewają się sporych utrudnień.

"W tej chwili wykonawca, czyli firma Fart, uzgadnia tymczasową organizację ruchu. Musi być zatwierdzona przez nas oraz policję" - poinformował Skrzydło. "To ważna arteria, bo doprowadza ruch do zachodnich osiedli Kielc, czyli sypialni miasta" - wyjaśnił. Trasą poruszają się także kierowcy przyjeżdżający do stolicy regionu z zachodniej części województwa m.in. z Włoszczowy i Łopuszna.

dubmo8t

Podziel się opinią

Share

dubmo8t

dubmo8t