Trwa ładowanie...

Kia Proceed Concept: przyszłość koreańskiego kompaktu

Podczas salonu samochodowego we Frankfurcie Kia zaprezentowała rzucający się w oczy model studyjny. Auto wyróżnia się nieoczywistymi proporcjami i może stanowić punkt wyjścia dla wyglądu przyszłych modeli marki.

Share
Kia Proceed Concept: przyszłość koreańskiego kompaktu
Źródło: Materiały prasowe
dhovltc

Od kilku lat Kia przykłada starań, by oferowane przez nią samochody były spójnie zaprojektowane i nadążały za współczesnymi trendami we wzornictwie. Kierownictwo marki najwyraźniej doszło jednak do wniosku, że czas zdecydowanie wyróżnić się z gąszczu sunących po szosach samochodów. We Frankfurcie jedną z gwiazd stoiska Kii jest Proceed Concept. W przypadku tego auta zmieniła się nie tylko pisownia nazwy modelu, ale i filozofia, która przyświecała jego projektantom.

Już na pierwszy rzut oka można zauważyć, ze Proceed Concept wyróżnia się mocno wydłużoną sylwetką. Auto, które uchyla nam rąbka tajemnicy wyglądu przyszłej generacji modelu cee'd, otrzymało okazałą maskę i niską komorę silnika. Pięciodrzwiowy samochód kończy się mocno wydłużonym tyłem i ściętą linią okien. Bok samochodu wyróżnia się również zastosowaniem chowanych klamek, brakiem lusterek i mocnym przetłoczeniem w dolnej części drzwi. We wnękach błotników projektanci umieścili 20-calowe koła.

Samochód o wyraźnie sportowych genach i dynamicznym rysunku przodu miałby być skierowany do młodego odbiorcy. Sami przedstawiciele marki mówią o Proceed Concept jako o możliwym nowym wcieleniu modelu pro_cee'd. Wydaje się jednak, że kolejne wcielenie cee'da również będzie coś zawdzięczać pokazanemu we Frankfurcie koncepcyjnemu modelowi.

dhovltc

Podziel się opinią

Share
dhovltc
dhovltc
Więcej tematów