Trwa ładowanie...
d3439dx

Już powstaje chińska kopia nowego Renault ZOE

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Już powstaje chińska kopia nowego Renault ZOE
(zdjęcie producenta)
d3439dx

Na każdych targach motoryzacyjnych można spotkać zastępy Chińczyków z miarkami i aparatami fotograficznymi, którzy dokładnie dokumentują wszystkie szczegóły nowych modeli. Podobna grupa odwiedziła stoisko Renault podczas Salonu Samochodowego w Genewie, a na efekt nie trzeba było długo czekać.

Chińskie kopie europejskich, japońskich i amerykańskich samochodów już dzisiaj nikogo nie dziwią. Są one w niskiej cenie oferowane na lokalnym rynku, a samym firmom motoryzacyjnym taka praca szpiegowska pomaga w szybszym rozwoju. Tym razem można mówić o pewnym rekordzie. Pierwszy projekt samochodu nazwanego Shenzhen Greenwheel J0 ujrzał światło dzienne 12 dni po premierze Renault ZOE. Chiński samochód wygląda niemal identycznie i najprawdopodobniej zadebiutuje już w kwietniu 2012 na targach w Pekinie.

Shenzhen Greenwheel to firma, która produkuje samochody elektryczne i już ma spore doświadczenie w kopiowaniu europejskich projektów. W ofercie tej marki znajdziemy między innymi mały miejski samochód, który wygląda tak jak Smart ForTwo.

sj

Jak kupić samochód najtaniej? Sprowadzić z zagranicy! Kliknij!

d3439dx

Podziel się opinią

Share

d3439dx

d3439dx