Trwa ładowanie...
d4a8kch
policja

Jeździsz zbyt wolno przy fotoradarze? Grozi ci mandat

Nawet około 650 mandatów rocznie nakłada belgijska policja na kierowców, którzy jeżdżą zbyt wolno. Polscy policjanci nie prowadzą takich statystyk, ale taryfikator przewiduje karę za tego typu zachowanie – nawet 200 złotych. Ze zjawiskiem wolnej jazdy spotykamy się najczęściej przy fotoradarach i odcinkowych pomiarach prędkości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jeździsz zbyt wolno przy fotoradarze? Grozi ci mandat
(Policja)
d4a8kch

Belgijskie ministerstwo spraw wewnętrznych udostępniło dane dotyczące liczby mandatów wystawianych za zbyt wolną jazdę. Okazuje się, że nawet 650 kierowców zostaje ukaranych mandatami, z czego około 500 osób blokuje ruch na lokalnych drogach, a pozostałe 150 utrudnia płynność jazdy na autostradach.

W Polsce policja również ma prawo do karania kierowców, którzy jeżdżą zbyt wolno. Za utrudnianie jazdy innym grożą mandaty w wysokości od 50 do 200 złotych.
Co ciekawe, w naszym kraju był też przypadek, kiedy kandydat na kierowcę nie zdał państwowego egzaminu praktycznego na prawo jazdy, ponieważ egzaminator stwierdził, że na drogach o podwyższonej dopuszczalnej prędkości jechał zbyt wolno. Sąd Administracyjnych w Szczecinie zgodził się z taką interpretacją przepisów i nie uznał odwołania osoby egzaminowanej.

Zjawisko to jest szczególnie widoczne np. na drogach, na których wykonywany jest odcinkowy pomiar prędkości lub też w pobliżu fotoradarów, gdzie niektórzy kierowcy przy dopuszczalnej prędkości 50 km/h jadą np. 30 km/h.

d4a8kch

Podziel się opinią

Share
d4a8kch
d4a8kch
Więcej tematów