Trwa ładowanie...
Moto Target
Porsche
Rafał Kowal
29-01-2009 16:27

Jeszcze ostrzej i szybciej

Jeszcze ostrzej i szybciej
d30re97
d30re97

Nowe Porsche 911 GT3 zadebiutuje 3 marca podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Sprzedaż w Europie rozpocznie się w maju.

Pod maską znalazł się unowocześniony, sześciocylindrowy boxer o mocy 435 KM (o 20 KM więcej od poprzednika) i pojemności zwiększonej do 3,8-litra. Co więcej, jednostka rozwija teraz wyższy moment obrotowy w niskim i średnim zakresie prędkości obrotowych, co w dużej mierze przyczynia się do poprawy osiągów podczas codziennego użytkowania. Również „jazda na granicy” dostarczy niezapomnianych emocji: ze startu zatrzymanego do 100 km/h nowe Porsche GT3 przyspiesza bowiem w 4,1 sekundy, a sprint do 160 km/h zajmuje zaledwie 8,2 sekundy! Prędkość maksymalna to 312 km/h.

Nowe GT3 zostało wyposażone w sportowo zestrojony układ stabilizacji toru jazdy PSM z możliwością odłączenia zarówno systemu kontroli stabilności SC, jaki i kontroli trakcji TC. Co ważne, elektronika nie ingeruje wówczas w zachowanie auta nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach drogowych.

d30re97

Z zewnątrz samochód wyróżnia się nowym pakietem aerodynamicznym, który według producenta zapewnia dwa razy większy docisk, niż w przypadku modelu poprzedniej generacji. Ponadto, z przodu znalazły się nowe bixenonowe reflektory, a z tyłu światła wykonane w technologii LED.

* WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII * O odpowiednie właściwości jezdne dba zmodyfikowany, sztywniejszy układ zawieszenia. Dużą rolę w poprawnym prowadzeniu auta w zakrętach odgrywają także lekkie obręcze aluminiowe ze sportowymi oponami o wysokim współczynniku prędkości. Większe, lżejsze i lepiej wentylowane tarcze hamulcowe potrafią skutecznie wyhamować pędzące Porsche z każdej prędkości. W opcji dostępne są także ceramiczne hamulce opracowane specjalnie dla tego modelu.

Nowością w GT3 jest system pozwalający na automatyczne uniesienie o 30 mm przedniego zawieszenia podczas przejeżdżania przez duże nierówność nawierzchni.

Ceny Porsche 911 GT3 w Niemczech będą rozpoczynały się od 116 947 Euro (łącznie ze wszystkimi podatkami)
. W USA nowe Porsche dostępne będzie od października w cenie 112 200 dolarów (bez podatku).

d30re97
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30re97
Więcej tematów