Trwa ładowanie...
d3ezqjc
Japońskie samochody są coraz chętniej kradzione
x-news

Japońskie samochody są coraz chętniej kradzione

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3ezqjc

Kradzieże aut jeszcze parę lat temu były istną plagą naszej rzeczywistości. Złodzieje w ciągu miesiąca byli w stanie uprowadzić kilka tysięcy samochodów w skali kraju. Obecnie te wartości są znacznie mniejsze, chociaż liczba zarejestrowanych pojazdów w Polsce systematycznie rośnie. Niestety, wyspecjalizowane gangi przeszły z ilości w jakość i ich łupem padają albo coraz droższe modele, albo wyselekcjonowanych marek, gwarantujących odpowiedni "zwrot", chociażby z rynku części zamiennych.
W ostatnim czasie, do nadal najchętniej kradzionych, niemieckich marek, dołączyły samochody japońskie. Mazda, Toyota i Honda znalazły się na liście złodziejskich "bestsellerów", przede wszystkim z powodu części, na jakie są błyskawicznie rozkładane w tzw. "dziuplach" i wprowadzane na rynek wtórny. To marki, które cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich kierowców, zatem rynek na podzespoły jest dla przestępców bardzo atrakcyjny.

(fot. WP)

Gros kradzieży "japończyków" odbywa się w naszej stolicy, a najchętniej wybieranym przez złodziei modelem z Kraju Kwitnącej Wiśni jest Mazda 6. Sporym powodzeniem, według danych ubezpieczycieli, cieszy się także model CX-5, tego samego producenta. To nieco zaskakujące, bowiem akurat Mazda nie należy do liderów sprzedaży krajowego rynku. W 2015 roku do klientów trafiło niecałe 3 tys. egzemplarzy Mazdy 6, a złodzieje przywłaszczyli sobie w tym czasie 237 sztuk takich aut. Aż 151 z nich skradziono w Warszawie.

BC

Szeroki wybór samochodów w świetnych cenach. Kliknij i sprawdź oferty!

d3ezqjc

Podziel się opinią

Share

d3ezqjc

d3ezqjc