Trwa ładowanie...
17-02-2016 10:29

Japońskie samochody są coraz chętniej kradzione

d1n48ni
d1n48ni

Kradzieże aut jeszcze parę lat temu były istną plagą naszej rzeczywistości. Złodzieje w ciągu miesiąca byli w stanie uprowadzić kilka tysięcy samochodów w skali kraju. Obecnie te wartości są znacznie mniejsze, chociaż liczba zarejestrowanych pojazdów w Polsce systematycznie rośnie. Niestety, wyspecjalizowane gangi przeszły z ilości w jakość i ich łupem padają albo coraz droższe modele, albo wyselekcjonowanych marek, gwarantujących odpowiedni "zwrot", chociażby z rynku części zamiennych.
W ostatnim czasie, do nadal najchętniej kradzionych, niemieckich marek, dołączyły samochody japońskie. Mazda, Toyota i Honda znalazły się na liście złodziejskich "bestsellerów", przede wszystkim z powodu części, na jakie są błyskawicznie rozkładane w tzw. "dziuplach" i wprowadzane na rynek wtórny. To marki, które cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich kierowców, zatem rynek na podzespoły jest dla przestępców bardzo atrakcyjny.

(fot. WP)
Źródło: (fot. WP)

Gros kradzieży "japończyków" odbywa się w naszej stolicy, a najchętniej wybieranym przez złodziei modelem z Kraju Kwitnącej Wiśni jest Mazda 6. Sporym powodzeniem, według danych ubezpieczycieli, cieszy się także model CX-5, tego samego producenta. To nieco zaskakujące, bowiem akurat Mazda nie należy do liderów sprzedaży krajowego rynku. W 2015 roku do klientów trafiło niecałe 3 tys. egzemplarzy Mazdy 6, a złodzieje przywłaszczyli sobie w tym czasie 237 sztuk takich aut. Aż 151 z nich skradziono w Warszawie.

BC

d1n48ni
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n48ni
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj