Trwa ładowanie...
d1n48ni

Japońscy producenci aut będą wspólnie rozwijać infrastrukturę tankowania wodoru

d1n48ni
d1n48ni

Toyota, Nissan i Honda uzgodniły podjęcie wspólnych działań na rzecz przyspieszenia rozwoju sieci tankowania samochodów wodorowych.

Sukces samochodów napędzanych wodorem zależy nie tylko od wysiłków producentów w projektowaniu atrakcyjnych pojazdów, ale także od rozwoju sieci tankowania wodoru. Obecnie firmy odpowiedzialne za infrastrukturę podejmują działania na rzecz przyspieszenia jej budowy, jednak na przeszkodzie stoi nadal niewielka ilość zasilanych tym paliwem.

Japoński rząd w podpisanej w czerwcu 2014 r. Strategii Wodoru i Ogniw Paliwowych podkreślił znaczenie infrastruktury w popularyzacji pojazdów wodorowych. W konsekwencji władze Kraju Kwitnącej Wiśni nie tylko subsydiują budowę stacji, ale uruchomiły także szereg działań mających na celu popularyzację nowej technologii w motoryzacji, w tym np. dopłaty dla operatorów stacji tankowania wodoru.

Toyota, Nissan i Honda wspólnie przyłączyły się do mapy drogowej, nakreślonej przez rząd Japonii. Producenci będą analizowali każdą inicjatywę na rzecz rozwoju infrastruktury, by w przypadku najlepszych projektów występować w roli poręczycieli inwestycji.

Źródło: Toyota

ll/moto.wp.pl

d1n48ni
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n48ni
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj