Trwa ładowanie...

Jakie elementy powinno zawierać dobre assistance?

Jakie elementy powinno zawierać dobre assistance?Źródło: Materiały prasowe
d2n2qyh
d2n2qyh

| [

]( http://www.omega-kancelaria.pl/ ) |
| --- | Obecnie wiele instytucji finansowych w Polsce oferuje swoim klientom ubezpieczenie assistance. Coraz częściej jest ono bezpłatnym dodatkiem do polis OC lub AC, ale wielu ubezpieczycieli oferuje je także jako osobny pakiet. Jakie elementy powinno zawierać dobre assistance oraz na co zwrócić szczególną uwagę?

Przede wszystkim należy dokładnie zapoznać się z zakresem ochrony, jaki oferuje nam ubezpieczyciel. Dobre assistance drogowe powinno dawać poczucie bezpieczeństwa i w każdej sytuacji drogowej - czy jest nim unieruchomienie pojazdu, holowanie, skończenie się paliwa czy pęknięcie opony - zapewnić pomoc specjalisty.

d2n2qyh

Odpowiednie assistance powinno zapewniać kierowcy pomoc w każdym miejscu, w którym zepsuje się samochód. Nawet na parkingu przed domem, czy przed firmą. Tymczasem wiele ofert zawiera zapis o tym, że pomoc w pełnym zakresie jest udzielana tylko jeśli do zdarzenia doszło w określonej odległości od miejsca zamieszkania. Większość ubezpieczycieli oferuje nam jedynie pomoc na terenie kraju. Jeżeli więc zależy nam na możliwości skorzystania z usług za granicą, musimy liczyć się z koniecznością wykupienia dodatkowej opcji lub wyższego pakietu. Dodatkową opcją oferowaną w ramach ubezpieczenia assistance jest także dowóz kierowcy i pasażerów do miejsca zamieszkania lub celu podróży, czy też zorganizowanie noclegu.

Kolejnym ważnym elementem ubezpieczenia assistance jest holowanie i mimo, iż jest to jedna z podstawowych usług oferowanych w tego typu ubezpieczeniach to przy wyborze warto zwrócić szczególną uwagę na takie aspekty jak limit kosztów oraz oferowana odległość holowania. Sprawdźmy czy w umowie nie ma zawartego zapisu o braku pomocy w promieniu np. 20 km od miejsca zamieszkania, albo czy holowanie nie obejmuje tylko dostarczenia pojazdu do najbliższego serwisu. W praktyce takie ograniczenia mogą sprawić, że ubezpieczenie okaże się mało przydatne.

Wybierając polisę, warto także sprawdzić, czy ubezpieczyciel oferuje nam takie udogodnienia jak np. samochód zastępczy czy nocleg. W przypadku niektórych ofert towarzystwo co prawda zorganizuje auto i hotel, ale zapłacimy za to z własnej kieszeni. W przypadku zaś aut dostawczych należy się dowiedzieć, czy bezpłatna pomoc obejmuje także zabezpieczenie ładunku.

Ubezpieczenia assistance to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie spokój i bezpieczeństwo. Warto więc wnikliwie czytać umowę ubezpieczenia przed jej podpisaniem. Zwróćmy szczególnie uwagę na wskazane powyżej aspekty, by w przypadku konieczności skorzystania z pomocy w ramach zakupionego assistance nie było dla nas zaskoczeniem, że pomoc nie zostanie nam udzielona lub będzie ona dodatkowo płatna.

d2n2qyh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2n2qyh
Więcej tematów