Trwa ładowanie...
ycipk-1oc3zn

Jak prawidłowo przewozić dzieci do szkoły?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak prawidłowo przewozić dzieci do szkoły?
(Materiały prasowe)
ycipk-1oc3zn

Bardzo wielu rodziców podwozi swoje dzieci do szkoły samochodem. Okazuje się, że aż 63 proc. z nich jest zagrożonych w podróży z powodu źle zamontowanych fotelików.

Eksperci alarmują, że nieprawidłowo zamocowane siedziska dziecięce zwiększają prawdopodobieństwo obrażeń podczas wypadku aż czterokrotnie. Ich zdaniem podstawą bezpieczeństwa jest odpowiednie połączenie fotelika z systemem ISOFIX upewniając się, że pasy bezpieczeństwa dobrze przylegają do ciała. Podczas przewożenia małego pasażera na przednim fotelu obowiązkowo należy dezaktywować poduszkę powietrzną.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Obok bezpieczeństwa bardzo istotny jest komfort dziecka - podczas jazdy zadbajmy o właściwą temperaturę powietrza. Zalecana to 22 stopni Celsjusza - dzieci się w niej nie wyziębią, a zużycie paliwa pozostanie na odpowiednim poziomie.

ycipk-1oc3zn

Pamiętajmy również, że przyczyną wielu wypadków na drodze są zakłócenia podczas jazdy, wywołane zachowaniem dzieci – właśnie dlatego warto zapewnić im na czas podróży właściwą rozrywkę. Obok gier i zabawek można przygotować dla nich filmy na dodatkowym ekranie lub namówić do podziwiania widoków przez panoramiczne okno dachowe.

W przypadku dłuższych podróży z dziećmi trzeba się nie tylko dobrze spakować, ale także dokładnie zaplanować podróż. Najlepiej pamiętać o postojach co 2 godziny lub 200 km. O ile dorośli często zadowolą się stacją benzynową, o tyle będąc z najmłodszymi warto poszukać miejsc z placem zabaw lub terenem zielonym.

Źródło: Seat

ll/moto.wp.pl

ycipk-1oc3zn
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1oc3zn

ycipk-1oc3zn
ycipk-1oc3zn