Trwa ładowanie...
d203l3p

Jak prawidłowo przewozić dzieci do szkoły?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak prawidłowo przewozić dzieci do szkoły?
(Materiały prasowe)
d203l3p

Bardzo wielu rodziców podwozi swoje dzieci do szkoły samochodem. Okazuje się, że aż 63 proc. z nich jest zagrożonych w podróży z powodu źle zamontowanych fotelików.

Eksperci alarmują, że nieprawidłowo zamocowane siedziska dziecięce zwiększają prawdopodobieństwo obrażeń podczas wypadku aż czterokrotnie. Ich zdaniem podstawą bezpieczeństwa jest odpowiednie połączenie fotelika z systemem ISOFIX upewniając się, że pasy bezpieczeństwa dobrze przylegają do ciała. Podczas przewożenia małego pasażera na przednim fotelu obowiązkowo należy dezaktywować poduszkę powietrzną.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Obok bezpieczeństwa bardzo istotny jest komfort dziecka - podczas jazdy zadbajmy o właściwą temperaturę powietrza. Zalecana to 22 stopni Celsjusza - dzieci się w niej nie wyziębią, a zużycie paliwa pozostanie na odpowiednim poziomie.

d203l3p

Pamiętajmy również, że przyczyną wielu wypadków na drodze są zakłócenia podczas jazdy, wywołane zachowaniem dzieci – właśnie dlatego warto zapewnić im na czas podróży właściwą rozrywkę. Obok gier i zabawek można przygotować dla nich filmy na dodatkowym ekranie lub namówić do podziwiania widoków przez panoramiczne okno dachowe.

W przypadku dłuższych podróży z dziećmi trzeba się nie tylko dobrze spakować, ale także dokładnie zaplanować podróż. Najlepiej pamiętać o postojach co 2 godziny lub 200 km. O ile dorośli często zadowolą się stacją benzynową, o tyle będąc z najmłodszymi warto poszukać miejsc z placem zabaw lub terenem zielonym.

Źródło: Seat

ll/moto.wp.pl

d203l3p

Podziel się opinią

Share
d203l3p
d203l3p