Trwa ładowanie...
d2sctec
Moto Target

Jaguar F-Type po liposukcji

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jaguar F-Type po liposukcji
(zdjęcie producenta)
d2sctec

Jaguar planuje lekką wersję modelu F-Type, która otrzyma nazwę Club Sport. Ma być to najbardziej ekstremalna odmiana brytyjskiego sportowca.

Najszybszy produkowany obecnie Jaguar F-Type R Coupe przyspiesza od 0 do 100 km/h w około 4 sekundy i rozpędza się maksymalnie do 300 km/h. W niedalekiej przyszłości miejsce tej topowej odmiany zajmie wariant Club Sport, który ma osiągać „setkę” w czasie poniżej 3,5 sekundy!

Doskonałe osiągi nowego Jaguara będą wynikały przede wszystkim z jego niskiej masy. Auto ma być aż o 200 kilogramów lżejsze od wspomnianego F-Type R Coupe (1665 kilogramów), co zostanie osiągnięte poprzez zastosowanie lekkich materiałów kompozytowych i usunięcie niepotrzebnych elementów z wnętrza. Model ten będzie się również odznaczał agresywnym pakietem aerodynamicznych nakładek nadwozia - wykonanych z włókna węglowego - oraz rasowym wnętrzem z wyścigowymi "kubełkami".

d2sctec

Źródłem mocy prawdopodobnie będzie 5-litrowa jednostka V8 generująca 550 KM i 680 Nm momentu obrotowego.

Jaguar chce sprzedawać przynajmniej 500 egzemplarzy ekstremalnego F-Type'a rocznie. Jeśli jednak okaże się, że nie ma aż tak dużego zapotrzebowania rynkowego, model ten nigdy nie ujrzy światła dziennego.

(źródło: Mototarget.pl)

Zobacz najpopularniejsze gadżety motoryzacyjne na Allegro!

d2sctec

Podziel się opinią

Share

d2sctec

d2sctec