Trwa ładowanie...
26-01-2016 10:02

Innowacyjne maty grzewcze z polskiej fabryki

Innowacyjne maty grzewcze z polskiej fabrykiŹródło: zdjęcie producenta
d4jdngl
d4jdngl

Fabryka Kongsberg Automotive w Pruszkowie wprowadza nową technologię szycia mat grzewczych. Dzięki niej, maty będzie można umieścić nie tylko w fotelu, ale też np. w podłokietniku czy dywaniku.

Technologia jest następcą sinusowej metody produkcji mat grzewczych. Innowacyjność polega na sposobie montażu drutu grzewczego. Przewód zostaje przyszyty do jednej warstwy podkładu - wcześniej drut umieszczany był pomiędzy dwoma podkładami filcu bądź gąbki, co wpływało na większą objętością końcową maty.

- Rozwiązanie będzie wykorzystywane w standardowym wyposażeniu samochodów. System podgrzewania będzie dostępny nie tylko w autach klasy premium, jak Bentley, Jaguar czy Mercedes, ale również w markach bardziej "powszechnych", jak Opel czy Citroen - powiedział Krzysztof Chmielewski z Kongsberg Automotive.

W asortymencie znajdują się również maty grzewcze z zainstalowaną pamięcią. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu termostat jest w stanie wyregulować temperaturę odpowiednią dla danego użytkownika, zaś sama mata nagrzewa się po kilku sekundach.

Źródło: Kongsberg Automotive

d4jdngl

ll

d4jdngl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jdngl
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj