Trwa ładowanie...

Innowacyjne maty grzewcze z polskiej fabryki

Share
Innowacyjne maty grzewcze z polskiej fabryki
Źródło: zdjęcie producenta
d2dkkwp

Fabryka Kongsberg Automotive w Pruszkowie wprowadza nową technologię szycia mat grzewczych. Dzięki niej, maty będzie można umieścić nie tylko w fotelu, ale też np. w podłokietniku czy dywaniku.

Technologia jest następcą sinusowej metody produkcji mat grzewczych. Innowacyjność polega na sposobie montażu drutu grzewczego. Przewód zostaje przyszyty do jednej warstwy podkładu - wcześniej drut umieszczany był pomiędzy dwoma podkładami filcu bądź gąbki, co wpływało na większą objętością końcową maty.

- Rozwiązanie będzie wykorzystywane w standardowym wyposażeniu samochodów. System podgrzewania będzie dostępny nie tylko w autach klasy premium, jak Bentley, Jaguar czy Mercedes, ale również w markach bardziej "powszechnych", jak Opel czy Citroen - powiedział Krzysztof Chmielewski z Kongsberg Automotive.

W asortymencie znajdują się również maty grzewcze z zainstalowaną pamięcią. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu termostat jest w stanie wyregulować temperaturę odpowiednią dla danego użytkownika, zaś sama mata nagrzewa się po kilku sekundach.

d2dkkwp

Źródło: Kongsberg Automotive

ll

d2dkkwp

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dkkwp
d2dkkwp
Więcej tematów