Trwa ładowanie...
02-07-2014 17:12

Hyundai Genesis sam zwolni przed fotoradarem

Hyundai Genesis sam zwolni przed fotoradaremŹródło: zdjęcie producenta
d2cr0pz
d2cr0pz

Fotoradary to codzienność nie tylko na polskich, ale niemal wszystkich europejskich drogach. Z tego powodu Hyundai, który chce promować model Genesis na Starym Kontynencie, wyposaży go w system, który automatycznie zmniejsza prędkość przed fotoradarem.

Koreańska marka zaprezentowała w Seulu egzemplarz Genesisa, który został wyposażony w system ratujący portfel właściciela przed mandatami. Rozwiązanie to wykorzystuje technologię, która już jest obecna na pokładzie limuzyny Hyundaia. Dzięki nawigacji i mapom samochód wie, gdzie znajdują się fotoradary, a system automatycznego hamowania pozwala na zmniejszenie prędkości. Kilkaset metrów przed fotoradarem kierowca zostanie o nim poinformowany, a jeśli nie ograniczy prędkości do zgodnej z przepisami, to samochód automatycznie zrobi to za niego.

System Hyundaia nie obroni kierującego przed przenośnymi fotoradarami, ani przed policjantami z tradycyjnymi „suszarkami”, ale sprawdzi się w przypadku stacjonarnych urządzeń automatycznie kontrolujących prędkość.

d2cr0pz

Kierowcy niepewnie patrzą w przyszłość, która wiąże się z autonomicznymi samochodami. Jednak technologia zaprezentowana przez Hyundaia powinna się spotkać z ciepłym przyjęciem przez zmotoryzowanych. Samochód, który automatycznie pozwoli uniknąć mandatu może nie przypaść do gustu policji, ale kierowcy z chęci skorzystają z takiego rozwiązania. Ponieważ system Hyundaia wykorzystuje istniejącą technologię dostępną w większości współczesnych samochodów, można się spodziewać, że również inne marki stworzą coś podobnego i już niedługo takie rozwiązanie zagości na liście wyposażenia wielu samochodów.

d2cr0pz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cr0pz
Więcej tematów