Trwa ładowanie...
d21x8xh

Honda przedstawia szkic modelu FCEV Concept

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Honda przedstawia szkic modelu FCEV Concept
(zdjęcie producenta)
d21x8xh

Honda zaprezentowała szkic pojazdu FCEV Concept, który przedstawia futurystyczną stylistykę kolejnej generacji samochodu elektrycznego zasilanego wodorem. Rozpoczęcie jego sprzedaży planowane jest na 2015 r.

Światowa premiera FCEV Concept odbędzie się 20 listopada br. w trakcie Salonu Samochodowego w Los Angeles. Prototyp pokaże kierunki prac stylistów projektujących auto, które trafi w 2015 r. do sprzedaży w Japonii oraz Stanach Zjednoczonych, zaś w terminie późniejszym - w Europie.

- FCEV Concept to nasza wizja przyszłości motoryzacji i dowód zaangażowania Hondy w tworzenie pojazdów napędzanych paliwami alternatywnymi. Pracując nad wprowadzeniem w 2015 r. kolejnej generacji naszego samochodu z ogniwami paliwowymi, możemy korzystać z wielu lat doświadczeń w budowaniu takich pojazdów, co pozwoli nam utorować drogę ku motoryzacji o zerowej emisji spalin - powiedział wiceprezes amerykańskiego oddziału marki, Mike Accavitti.

d21x8xh

Honda jest pionierem w zakresie samochodów elektrycznych zasilanych wodorem - w 2002 r. jako pierwszy producent rozpoczęła leasingowanie klientom flotowym takich pojazdów. Pierwszy tego typu samochód został przekazany w ręce klienta indywidualnego w 2005 r., natomiast dziś ponad 20 klientów eksploatuje auta FCX Clarity, dostarczając tym samym cennych wskazówek pozwalających na dalsze prace nad ogniwami paliwowymi.

Źródło: Honda

ll/moto.wp.pl

Sprawdź ceny akumulatorów na Allegro i wybierz najkorzystniejszą ofertę!Sprawdź ceny akumulatorów na Allegro i wybierz najkorzystniejszą ofertę!

d21x8xh

Podziel się opinią

Share

d21x8xh

d21x8xh