Trwa ładowanie...

Hippisowski Volkswagen T1 za 120 tys. zł

Za tyle udało się sprzedać fanom czterech kółek popularnego w hippisowskich czasach Bulika. Osoba, która szukała takiego modelu od roku, zapłaciła za niego 25 tys. funtów.

Hippisowski Volkswagen T1 za 120 tys. złŹródło: Discovery, fot: Discovery Turbo Xtra
d1n2y5p
d1n2y5p

Samochód ten zadebiutował pod koniec 1949 roku, choć produkcja ruszyła w 1950. Było to pierwsze powojenne, masowe auto dostawcze Volkswagena, które zrobiło ogromną furorę na całym świecie, a jego szósta generacja jest produkowana do dziś. Określano go różnie: Bulli, Bulik, Ogórek. Zazwyczaj pieszczotliwie. Takie auto kupił Mike Brewer i odrestaurował Edd China, co okazało się strzałem w dziesiątkę, ponieważ zysk był bardzo dobry.

Volkswagen T1 idealnie wpisał się w kulturę hippisowską lat 60. Odpowiadał wymaganiom ruchów, które wówczas czynnie działały. Był łatwo dostępny, tani i wszechstronny. Mógł zmieścić nawet do kilkunastu osób w kabinie i nierzadko służył jako drugi lub jedyny dom tzw. dzieciom kwiatom. Obecnie to ceniony i poszukiwany klasyk, za którego trzeba zapłacić więcej niż 100 tys. zł.

d1n2y5p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n2y5p
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj