Trwa ładowanie...

Hamulce Brembo często podrabiane przez oszustów

Share
Hamulce Brembo często podrabiane przez oszustów
Źródło: Materiały prasowe
d2pmqzt

Na rynku pojawia się coraz więcej motocyklowych systemów hamulcowych ze znaczkiem Brembo, które z oryginałem mają jednak niewiele wspólnego. Jak odróżnić markowe części od podróbki?

Problem jest na tyle poważny, że producent układów hamulcowych wydał specjalny poradnik, który ma uchronić często nieświadomych oszustwa nabywców. Pierwszą wskazówką informującą o tym, że mamy do czynienia z produktem podrabianym jest brak karty oryginalności. Dołącza się ją do linii High Performance i Racing. Zamknięta w szczelnym opakowaniu karta zawiera instrukcje oraz 6-cyfrowy kod, którego wpisanie na stronie producenta lub podanie w punkcie sprzedaży pozwoli na sprawdzenie autentyczności zakupionego elementu.

Podejrzenia powinna wzbudzić też zdecydowanie niższa od wartości rynkowej cena. Przed zakupem taniego produktu warto zapytać sprzedawcę o powód takiej promocji lub skontaktować się z polskim przedstawicielem producenta. Jeżeli dystrybutor nigdy nie słyszał o danym sprzedawcy, to warto skierować się do innego sklepu.

d2pmqzt

Zdarza się, że oszuści wprowadzają na rynek elementy, które nigdy nie były produkowane przez Brembo. Producent zaznaczył, że nigdy nie tworzy ulepszeń układów do wszystkich motocykli, ale tylko do wybranych modeli. Przygotowano internetowy konfigurator, dzięki któremu można sprawdzić, czy takie produkty w ogóle są dostępne w oficjalnej sprzedaży. Po podaniu podstawowych informacji na temat naszego motocykla zostaną pokazane produkty, które są dostępne dla konkretnego modelu wraz z informacją gdzie można je nabyć. Jeśli produktu, który jest nam oferowany nie ma w konfiguratorze to istnieje duże prawdopodobieństwo, że mamy do czynienia z podróbką. W tym przypadku, aby pozbyć się jakichkolwiek wątpliwości, powinniśmy dodatkowo skontaktować się z oficjalnym dystrybutorem w Polsce i wyjaśnić sprawę.

Produkty z serii High Performance nie wymagają dodatkowego dopasowania i są sprzedawane w zestawach, zawierających wszystkie elementy niezbędne do montażu. Jeśli zatem ktoś oferuje hamulce, których montaż wymaga stosowania dodatkowych przeróbek lub używania dodatkowych elementów, również możemy mieć do czynienia z podróbką. Niewykluczone jest także, że jest to produkt oryginalny, jednak przeznaczony tylko do użytku w sporcie.

Źródło: Brembo

ll

d2pmqzt

Podziel się opinią

Share
d2pmqzt
d2pmqzt
Więcej tematów