Trwa ładowanie...
d3o2gzc

Granica złamana: benzyna powyżej 4 zł/l

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Granica złamana: benzyna powyżej 4 zł/l
(moto.wp.pl)
d3o2gzc

*Drugi tydzień z rzędu na stacjach zanotowaliśmy wyraźny wzrost cen paliw. W efekcie litr benzyny bezołowiowej kosztuje już średnio ponad 4 złote. Kierowcy za tankowanie płacą więcej, bo ropa naftowa jest najdroższa w tym roku. *

Od początku marca na stacjach zanotowaliśmy około 5-procentowe podwyżki zarówno cen 95-oktanowej benzyny jak i diesla. Najbliższe dni raczej nie zatrzymają tej wzrostowej tendencji. Najmocniej w mijającym tygodniu wzrosła cena oleju napędowego. Litr diesla podrożał o 9 groszy i kosztuje średnio 3,89 zł. Nieco mniejsza była skala wzrostu w przypadku benzyny, ale 7-groszowy ruch w górę spowodował, że za popularną 95-tkę płacimy ponad 4 złote za litr - jej średnia cena w Polsce wynosi obecnie 4,05 zł/l. Ze zwyżkowej tendencji ponownie wyłamał się autogaz, który potaniał o grosz i litr LPG na stacjach kosztuje średnio 1,64 zł.

Prognozowane przez e-petrol.pl przedziały cenowe dla poszczególnych gatunków paliw na przedświąteczny tydzień to: 4,03-4,15 zł/l dla 95-oktanowej benzyny, dla oleju napędowego 3,86-3,96 zł/l a dla autogazu 1,62-1,68 zł/l.

d3o2gzc

Na hurtowym rynku paliw na przestrzeni tygodnia w cennikach krajowych rafinerii zmieniło się niewiele. Metr sześcienny benzyny bezołowiowej 95 w porównaniu z ostatnim piątkiem jest dzisiaj tańszy o 5,60 PLN i kosztuje średnio 3222,60 PLN. Taki sam kierunek zmian zanotowaliśmy w przypadku oleju napędowego, który potaniał o 16,20 PLN. Jego aktualna cena to 3096,60 PLN/metr sześc.

Obniżki na rynku hurtowym w ostatnich dniach były możliwe dzięki wyraźnemu umocnieniu złotówki w relacji do amerykańskiego dolara, ale paliwa w rafineriach, w porównaniu z początkiem marca, ciągle są wyraźnie droższe, co wskazuje na dalsze podwyżki na stacjach.

Źródło: E-petrol

Ministerstwo Podróży poleca: BlaBlaCar najlepszym sposobem na tanią podróż!

d3o2gzc

Podziel się opinią

Share

d3o2gzc

d3o2gzc