Trwa ładowanie...
d1ek3p0
Gran Turismo Polonia, czyli samochody za 23 mln euro

Gran Turismo Polonia, czyli samochody za 23 mln euro

Share
d1ek3p0

Gran Turismo Polonia to największa w Polsce impreza dla właścicieli ekskluzywnych sportowych samochodów. W dziesiątej edycji tego zlotu udział bierze 150 pojazdów o łącznej wartości ok. 23 mln euro. Właściciele najdroższych i najszybszych aut na świecie będą bawić się i sprawdzać swoje umiejętności na Torze Poznań.

Do stolicy Wielkopolski zjechało wiele imponujących samochodów. Ich wartość waha się od 50 tys. euro aż do miliona. Jednak to nie cena jest najważniejsza – przede wszystkim są to samochody sportowe o świetnych osiągach. Samych Ferrari na Gran Turismo Polonia jest ponad 50. Jak podkreślają organizatorzy – nigdzie indziej na świecie nie ma teraz w jednym miejscu tylu samochodów włoskiej marki.

d1ek3p0

W 2013 roku podczas Gran Turismo Polonia miał miejsce wypadek, podczas którego prowadzony przez Norwega Koenigsegg wpadł w publiczność i ranił 20 osób. Z tego powodu, w tym roku organizatorzy zrezygnowali z pokazów na ulicach i impreza w całości będzie odbywać się na torze. Dniem otwartym dla osób chcących zobaczyć supersamochody w akcji będzie sobota. Na ten dzień przygotowano specjalne atrakcje dla widzów. Odbędzie się wyścig samochodu z helikopterem i pokazy driftu, a w specjalnej strefie będzie można pojeździć na symulatorach.

Felgi aluminiowe w obniżonych cenach. Darmowa dostawa. Sprawdź!

d1ek3p0

Podziel się opinią

Share
d1ek3p0
d1ek3p0
Więcej tematów