Trwa ładowanie...
d19ge3u
d19ge3u

Gorzów Wlkp./ Miasto zawarło umowę na modernizację ul. Dobrej

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d19ge3u

Nieco ponad 6 mln zł pochłonie modernizacja ul. Dobrej w Gorzowie Wlkp. To największa drogowa inwestycja samorządu miasta w tym roku - poinformowała PAP rzeczniczka gorzowskiego magistratu Ewa Sadowska-Cieślak.

Ulica ma duże znaczenie komunikacyjne dla zachodniej części Gorzowa Wlkp. i kierowców podróżujących m.in. w kierunku granicznego Kostrzyna nad Odrą.

Na realizację inwestycji miasto uzyskało 50 proc. funduszy z rządowego programu przebudowy dróg lokalnych. Wysokość dotacji to 3 mln zł. Pozostałe pieniądze będę pochodzić z budżetu miasta.

d19ge3u

Uzyskanie dotacji rządowej wymusza zakończenie inwestycji w tym roku. Zgodnie z umową, w innym przypadku miasto będzie zobligowane do oddania dotacji.

"Takiego zagrożenia jednak nie ma, gdyż zawarta w czwartek (26 marca br.) umowa z wykonawcą, którym została firma BUDOMEX S.A., przewiduje zakończenie prac i oddanie ulicy do 10 listopada br. Prace ruszą w połowie kwietnia" - dodała Sadowska-Cieślak.

W ramach zadania zostanie kompleksowo przebudowana ul. Dobra na długości ponad 1,3 km - od skrzyżowania z ul. Artylerzystów do skrzyżowania z ul. Stalową.

Obecnie ten odcinek ulicy jest w fatalnym stanie technicznym. Asfalt jest pofałdowany, nawierzchnia ma ubytki, jezdnia nie ma odwodnienia, brakuje pobocza. Gorzowscy kierowcy od lat narzekają, że jazda tą ulicą jest niebezpieczna.

d19ge3u

"Ta sytuacja zmieni się po zakończeniu inwestycji. Ulica stanie się bezpieczna dla wszystkich użytkowników drogi - kierowców, pieszych i rowerzystów, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci" - zapewniła Sadowska-Cieślak.

W ramach inwestycji zostanie wybudowana nowa jezdnia wraz z odwodnieniem. Wzdłuż niej powstanie przestrzeń dla pieszych i rowerzystów o nawierzchni asfaltowej, która ze względów bezpieczeństwa będzie oddzielona od jezdni pasem zieleni o szerokości 1,2 m. Ulica zyska nowe, ledowe oświetlenie oraz zostaną uporządkowane sąsiadujące z nią tereny zielone.

d19ge3u

Podziel się opinią

Share

d19ge3u

d19ge3u