Trwa ładowanie...

Goodyear CityCube – unikalne opony dla koncepcyjnej Toyoty i-TRIL

Goodyear przygotował kolejną, niesamowitą oponę przyszłości. To koncepcyjne ogumienie, dla równie futurystycznej Toyoty.

Goodyear CityCube – unikalne opony dla koncepcyjnej Toyoty i-TRILŹródło: Materiały prasowe, fot: Goodyear
d40afpy
d40afpy

Toyota i-TRIL to nowy koncept Toyoty. Japońska marka przygotowała wyjątkowo futurystyczny wóz, stanowiący wizję przyszłości transportu miejskiego. Premiera tego pojazdu miała miejsce podczas salonu samochodowego w Genewie. Wraz z niesamowitą Toyotą zadebiutowały niezwykłe opony Goodyeara.

Nowe ogumienie nosi nazwę CityCube. Dzięki zaawansowanym czujnikom i wyjątkowej konstrukcji bieżnika, te opony są w stanie rozpoznać szereg warunków drogowych i przekazywać dane o nich do pojazdu, wspierając tym samym działanie zaawansowanych systemów zapobiegania kolizjom.

Przednie koła Toyoty i-TRIL przechylają się, co zainspirowało projektantów Goodyear do skonstruowania opony podobnej do produktów montowanych w motocyklach. W rezultacie powstało ogumienie o wyjątkowym kształcie i konturze, a dodatkowo na każdej osi wykorzystano inny rodzaj opony.

Specyficzna konstrukcja opony związana jest z nietypowymi rozwiązaniami zastosowanymi w małej Toyocie. Przednie, przechylające się koła wyposażono w ogumienie typu Tall and Narrow o odwróconym kierunku bieżnika, inspirowane symetryczną konstrukcją opon motocyklowych. Tego rodzaju rozwiązanie pomaga poprawić bezpieczeństwo jazdy oraz usuwa wodę sprzed większej, tylnej opony, co poprawia jej przyczepność. Jednocześnie tylne ogumienie jest asymetryczne i ma solidniejszą część wewnętrzną, zwiększającą stabilność podczas pokonywania łuków.

d40afpy

David Anckaert, dyrektor generalny rozwoju produktów na montaż fabryczny Goodyear w regionie EMEA, tak skomentował nową, niezwykłą opopnę: “Z dużym zadowoleniem prezentujemy innowacyjną oponę dla samochodu koncepcyjnego Toyota i-TRIL. Goodyear raz jeszcze potwierdza swój profesjonalizm w rozwijaniu indywidualnych rozwiązań dla producentów samochodów. Dokładamy wszelkich starań, by projektować rozwiązania, które umożliwiają rozwój nowych trendów w motoryzacji, w tym pojazdów autonomicznych i inteligentnych rozwiązań miejskich.”
Goodyear przedstawił również nową hologramową fakturę opony i najnowocześniejszą technologią barwienia ściany bocznej. W rezultacie inżynierom udało się uzyskać wyjątkowy, zaawansowany i atrakcyjny wygląd ogumienia.

Dostosowana do wyśrubowanych wymagań Toyoty opona CityCube jest lekka i charakteryzuje się niskimi oporami toczenia, co jest szczególnie ważne dla elektrycznych samochodów przyszłości. CityCube wyróżnia się także zmniejszoną objętością rowków, co przekłada się na dłuższe przebiegi i obniżony hałas, czyli aspekty mające bezpośrednie przełożenie na jakość życia w miastach.

Materiał powstał przy współpracy z marką Goodyear.

d40afpy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40afpy
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj