Trwa ładowanie...

GDDKiA zapłaci podwykonawcom autostrady A4

GDDKiA zapłaci podwykonawcom autostrady A4Źródło: PAP/Wojciech Pacewicz
d2xkysv
d2xkysv

Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zapłaci bezpośrednio podwykonawcom za prace przy odcinku autostrady A4 Rzeszów-Jarosław, który budował Polimex-Mostostal - poinformował w czwartek PAP Bartosz Wysocki z GDDKiA.

W Rzeszowie w siedzibie GDDKiA odbyło się w czwartek spotkanie przedsiębiorców, którzy nie otrzymali zapłaty za prace przy budowie autostrady, oraz generalnego wykonawcy konsorcjum: Polimex-Mostostal (lider) i Doprastav. Jak podkreślił Wysocki, firmy które miały umowę z konsorcjum, przedstawiły na spotkaniu kopie nieuregulowanych faktur za usługi i dostawy świadczone do końca 2013 roku na rzecz konsorcjum. - Lista zgłoszonych faktur została przekazana wykonawcy w celu weryfikacji. Następnie, po otrzymaniu faktury od konsorcjum oraz dyspozycji zapłaty, zaległe należności zostaną zapłacone bezpośrednio przez GDDKiA na rzecz przedsiębiorców - zaznaczył. Na razie GDDKiA nie podaje kwoty, na jaką opiewają faktury.

Przedsiębiorcy poszkodowani przez Polimex-Mostostal wciąż mogą - do 13 lutego - zgłaszać w rzeszowskim oddziale GDDKiA swoje roszczenia. Umożliwi to wszystkim uprawnionym przedsiębiorcom odzyskanie niezapłaconych przez Polimex należności za prace wykonane i odebrane. Wypłata należnych podwykonawcom pieniędzy będzie się odbywać na podstawie Kodeksu Cywilnego art.647 oraz specustawy z dnia 28 czerwca 2012 roku o spłacie niektórych niezaspokojonych należności przedsiębiorców.

Dotychczas oddział GDDKiA w Rzeszowie wypłacił już ponad 214 mln zł podwykonawcom i przedsiębiorcom, którzy nie uzyskali zapłaty od Polimeksu. W środę podwykonawcy przez ponad pięć godzin blokowali drogę krajową nr 4 w Łańcucie. GDDKiA w ubiegłym tygodniu poinformowała o zerwaniu kontraktu na ten fragment trasy z konsorcjum firm: Polimeksem-Mostostal (lider) i Doprastav. Powodem były opóźnienia w budowie.

d2xkysv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xkysv
Więcej tematów