Trwa ładowanie...

Ford odświeża trzy modele. Ecosport wreszcie trafi do Polski

Poza znaną nam już Fiestą i mroczną wersją Rangera, Ford przywiózł do Frankfurtu trzy modele. Mustang, Ecosport i Tourneo Custom doczekały się modernizacji.

Share
Ford odświeża trzy modele. Ecosport wreszcie trafi do Polski
Źródło: WP.PL, Fot: Mariusz Zmysłowski
d1mbn73

Legendarny muscle car producenta okazał się być hitem w Europie. Ford sprzedał tu prawie 30 tys. Mustangów, a odświeżona wersja ma szanse przyciągnąć jeszcze więcej klientów. Wóz dostał nowy, bardziej agresywny przód oraz zmienione silniki.

O ile 5-litrowa jednostka V8 dostała zastrzyk mocy (do 450 KM), tak 2,3-litrowy, czterocylindrowy Ecoboost oferuje teraz 290 KM (wcześniej 317). Oba warianty są dostępne z manualną skrzynią biegów, bądź 10-stopniowym automatem.

Ford Mustang na salonie samochodowym we Frankfurcie WP.PL
Ford Mustang na salonie samochodowym we Frankfurcie Źródło: WP.PL, Fot: Mariusz Zmysłowski

Mustang będzie teraz dostępny z systemem amortyzacji MagneRide, który pozwoli na wybór jednego z pięciu trybów: normalnego, sportowego, torowego, śnieg/woda oraz drag strip mode, dającego maksymalne przyspieszenie. Według producenta, model V8 w tym ostatnim ustawieniu pozwoli rozpędzić się do 97 km/h w mniej niż 4 s.

d1mbn73

Pojawiły się też cyfrowe zegary, aktywny tempomat, system inforozrywki Sync3, a także* kontrowersyjny tryb dobrego sąsiada*. Pozwoli wyciszyć ryk widlastej ósemki w mocniejszym Mustangu.

Ford Ecosport na salonie samochodowym we Frankfurcie Materiały prasowe
Ford Ecosport na salonie samochodowym we Frankfurcie Źródło: Materiały prasowe, Fot: Ford

Z perspektywy polskiego rynku dużo ciekawszym modelem wydaje się być jednak odnowiony ecosport. To mały crossover, który wreszcie trafi do naszych salonów. Powalczy z takimi modelami jak Nissan Juke, Renault Captur lub nadchodzące nowości z koncernu Volkswagena.

Najważniejszą przewagą Forda nad konkurencją jest napęd na cztery koła. Jest to nowość w Ecosporcie, niespotykana w tym segmencie. Nowa wersja wygląda też znacznie dojrzalej, czerpiąc garściami z większych modeli: Edge'a i Kugi. Pod maskę crossovera trafi 1,5-litrowy diesel oraz 1-litrowy silnik benzynowy. Każdy z nich będzie dostępny w różnych wariantach mocy, sięgających do 140 KM.

d1mbn73

Zgodnie z obowiązującymi trendami, Ecosport ma na pokładzie szereg systemów ułatwiających życie. Jest więc tempomat z ogranicznikiem prędkości, kamera cofania oraz układ ostrzegania o pojazdach znajdujących się w martwym polu. O komfort zadba system inforozrywki Sync3 oraz audio B&O Play.

Ford Tourneo Custom na salonie samochodowym we Frankfurcie Materiały prasowe
Ford Tourneo Custom na salonie samochodowym we Frankfurcie Źródło: Materiały prasowe, Fot: Ford

Ostatnią nowością jest zmodernizowany mikrobus Tourneo Custom. Podobnie jak w przypadku poprzednich modeli, dostał znacznie bardziej wyrazisty wygląd. Zmiany we wnętrzu są jednak nastawione głównie na komfort pasażerów.

Ford chwali się materiałami wyższej jakości: gęstymi tkaninami i tłoczonymi skórami. Tourneo otrzymał też wydajniejszą klimatyzację, system audio z 10 głośnikami a także nawet 6 portów USB. Samochód jest pierwszym przedstawicielem swojej klasy z inteligentnym ogranicznikiem prędkości oraz systemem BLIS.

d1mbn73

Na stoisku Forda można było spotkać także nową Fiestę. Ciekawostką była wystawa wszystkich generacji tego modelu.

d1mbn73

Podziel się opinią

Share
d1mbn73
d1mbn73
Więcej tematów