Trwa ładowanie...
d41bjy6

Ferrari F12 Berlinetta przygotowana przez polską firmę Carlex Design

Znany na całym świecie polski tuner przygotował wnętrze ferrari F12 berlinetty, podkreślające dynamikę i osiągi, jakie daje umieszczony pod maską silnik V12. Jak zwykle Carlex Design stanął na wysokości zadania i w kabinie tego sportowego samochodu stworzył niepowtarzalną atmosferę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ferrari F12 Berlinetta przygotowana przez polską firmę Carlex Design
(Materiały prasowe, Fot: Carlex Design)
d41bjy6

Punktem odniesienia było nadwozie w intensywnie żółtym kolorze. Projektanci Carlex chcieli nawiązać we wnętrzu do tego, co się dzieje na karoserii. Z drugiej strony celem było podkreślenie dynamiki i osiągów bez przytłaczania żółtą barwą elementów.

Powstał więc projekt, który można by uznać z powodzeniem za jeden ze skromniejszych, jeżeli chodzi o dzieła sztuki, jakie firma Carlex Design pokazywała wcześniej. Drobne, jaskrawożółte wstawki, głównie w formie pasków, zdecydowanie podkreślają sportową geometrię wnętrza. Zaznaczają krawędzie, które nie byłyby widoczne, gdyby nie silnie kontrastująca barwa względem głębokiej czerni skórzanej tapicerki.

Materiały prasowe

Kabinę obszyto wysokiej jakości skórą i alcantarą, która harmonijnie współgra z elementami wykonanymi z kompozytów węglowych. Te znajdziemy zarówno na tunelu środkowym jak i boczkach drzwi. Ciekawostką jest także skóra Carbon Optic, która imituje elementy wykonane z kompozytów węglowych, a jednocześnie jest wysokiej jakości materiałem naturalnym. Warto zwrócić uwagę na perforowane elementy skórzane, których kwadratowe otwory są zdecydowanie większe niż tradycyjnie stosowane.

d41bjy6

Dla wykończenia swojego dzieła przygotowano otwory wentylacyjne układu klimatyzacji tak, by ich wnętrze było żółte, co nadaje im głębi. Szwy poprowadzone po ciemnej podsufitce płynnie przechodzą we wzór, którego kontynuację zobaczycie po podniesieniu osłon przeciwsłonecznych.

Materiały prasowe

Carlex Design w przeciwieństwie do wielu firm tuningowych nie przytłacza klienta swoim logo. Nie znajdziecie go na desce rozdzielczej czy oparciach foteli. Firma szanuje markę i model, który staje się ich obiektem prac, pozostawiając oryginalne logo producenta samochodu.

Tak jak użytkownik tego niecodziennego egzemplarza, który jest miłośnikiem Ferrari. Jak się dowiedzieliśmy, klient jest biznesmenem pochodzącym z Holandii, czyli kraju, w którym jaskrawożółty egzemplarz będzie pięknie współgrał z krajobrazem kwitnących tulipanów. Co prawda nie zdradzono nam kosztu tej konkretnej modyfikacji, ale wiemy, że za podobnie przygotowane wnętrze trzeba zapłacić od około 20 tys. euro wzwyż (od około 85 tys. zł).

Materiały prasowe

Przypominamy, że* Ferrari F12 Berlinetta to sportowe Gran Turismo produkowane w latach 2012-2016.* Jego bezpośrednim następcą jest zaprezentowany w tym roku model 812 Superfast. Co prawda F12 tdf nadal pozostaje w produkcji, ale to bardziej torowa odmiana tego samochodu.

d41bjy6

Tymczasem Berlinettę wyposażono w silnik V12 o pojemności 6,3 litra, generujący 740 KM mocy i 690 Nm momentu obrotowego. Samochód do setki przyspiesza w 3,1 s. Prędkość 200 km/h pojawia się po 8,5 s, natomiast przyspieszenie kończy się prędkością 340 km/h. To jeden z najpotężniejszych i najlepszych w historii Ferrari z silnikiem umieszczonym przed kierowcą.

d41bjy6

Podziel się opinią

Share

d41bjy6

d41bjy6