Trwa ładowanie...

Ferrari 458 spider zabrane mafii służy jako radiowóz

Wśród rzeczy skonfiskowanych mafii przez włoską policję znalazło się ferrari 458 spider. Funkcjonariusze postanowili wykorzystać ten samochód do pracy i został on radiowozem lokalnej policji w Mediolanie.

Ferrari 458 spider zabrane mafii służy jako radiowózŹródło: Materiały prasowe
d25jauw
d25jauw

Supersamochód został skonfiskowany we wrześniu 2015 roku i na podstawie obowiązujących we Włoszech przepisów dotyczących walki z przestępczością zorganizowaną przeszedł na własność policji. Jest to jeden z 30 samochodów i trzech motocykli, które w ten sposób trafiły do służby i mają pomóc w walce z przestępczością.

Ferrari 458 spider trafiło do funkcjonariuszy w Mediolanie. Firma Carrozzeria Marazzi di Caronno Pertusella, która od lat przystosowuje samochody do pracy w policji, za darmo okleiła superauto w odpowiednie barwy oraz zamontowała cały wymagany prawem osprzęt. W ten sposób ferrari stało się pełnoprawnym radiowozem. Jedynym kosztem dla służb było zarejestrowanie pojazdu.

Jak tłumaczy Antonio Barbato z policji w Mediolanie, teraz samochód otrzyma nowy cel. Nie będzie on zwykłym radiowozem, nie będzie też służył do pościgów, tylko ma działać edukacyjnie. Policyjne ferrari 458 spider ma pokazać młodzieży, że przestępstwo nie popłaca, gdyż służby i tak zabierają przestępcom to, co sobie kupią za nieuczciwie zdobyte pieniądze. W ciągu roku policja z Mediolanu spotyka się z ponad 55 tys. dzieci w celach edukacyjnych i skonfiskowane ferrari ma być tu ważnym wsparciem ich przekazu.

d25jauw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25jauw
Więcej tematów