Trwa ładowanie...
d2xzpvz

Fabryka Skody przygotowuje się do produkcji nowej Fabii

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fabryka Skody przygotowuje się do produkcji nowej Fabii
(zdjęcie producenta)
d2xzpvz

Gdy czwartego sierpnia pracownicy fabryki w Mladá Boleslav rozpoczęli wakacyjną przerwę, zaczęły się przygotowania do produkcji nowej generacji Fabii. Nowy model będzie tam wytwarzany już od końca miesiąca.

Dwa pierwsze tygodnie sierpnia to tradycyjnie czas odpoczynku w fabrykach Skody, ale centralny obiekt marki w Mladá Boleslav nie ma chwili wytchnienia - przeprowadzone tam zostaną wtedy intensywne prace nad przygotowaniem linii produkcyjnych do najważniejszej nowości modelowej marki ostatnich miesięcy - nowej generacji Fabii.

- Wykorzystamy te bezproduktywne dni do dalszego zoptymalizowania procesu produkcji i zwiększenia naszych możliwości, tak by być w stanie odpowiedzieć na nieustannie rosnące zainteresowanie samochodami marki - tłumaczy Michael Oeljeklaus, członek Zarządu Skody odpowiedzialny za produkcję i logistykę. - Naszym najważniejszym celem obecnie jest przygotowanie fabryki w Mladá Boleslav do startu produkcji nowej odsłony Fabii. Wszystko idzie zgodnie z planem. Będziemy gotowi na rozpoczęcie produkcji bez żadnych opóźnień i dbali o najwyższą jakość wykonania już od pierwszego egzemplarza - zapewnia Oeljeklaus.

d2xzpvz

W przeciągu dwóch tygodni w fabryce zostaną przeprowadzone zaawansowane prace modernizacyjne, przystosowujące ją do produkcji tego zupełnie nowego samochodu. Wśród nich znajdzie się na przykład nowoczesny system regulujący układy wspomagające produkcję w montowni M1. Zostanie tam także odnowiony system przenośników na końcu linii (punkt kontroli jakości). Zmodernizowana zostanie również lakiernia, co pozwoli na zwiększenie jej możliwości produkcyjnych.

 (fot. Materiały prasowe)

Prace konserwacyjne i optymalizacyjne dosięgną także linię produkcyjną Octavii w hali M13. Zostanie zwiększona prędkość, z jaką przenośniki transportują podzespoły w hali, zmodernizowany zostanie moduł instalujący układy hamulcowe. Szeroko zakrojone prace będą w czasie wakacyjnej przerwy prowadzone także we wszystkich pozostałych czeskich fabrykach Skody. Najważniejszym celem podczas tego okresu w fabryce w Kvasinach będzie ukończenie nowej hali produkcji nadwozi. Linia produkcyjna skrzyń biegów DQ 200 w Vrchlabí przejdzie okresowe prace konserwacyjne.

Skoda nieustannie unowocześnia i rozwija kluczowe elementy placówek produkcyjnych dla nowych modeli marki. Po serii prac i modyfikacji przeprowadzonych w fabrykach, wszystkie obiekty pracują już teraz z maksymalną wydajnością. W czerwcu 2014 roku czeska marka pobiła swój rekord największej liczby wyprodukowanych samochodów w jednym miesiącu: w tym czasie na całym świecie wytworzono ponad 98 000 aut marki Skoda.

sj/tb

Duży wybór żarówek H7 w atrakcyjnych cenach. Sprawdź oferty!

d2xzpvz

Podziel się opinią

Share

d2xzpvz

d2xzpvz