Trwa ładowanie...

Ekologiczna Toyota Prius Plug In dla straży miejskiej

Ekologiczna Toyota Prius Plug In dla straży miejskiejŹródło: Materiały prasowe
d1ptisi
d1ptisi

Toyota Motor Poland udostępniła Urzędowi Miasta Wrocławia model Prius Plug In, czyli prototypowy samochód hybrydowy z możliwością ładowania baterii z gniazdka. Jest to jedyny tego typu samochód dostępny obecnie w Polsce, oraz jedna z 400 sztuk testowanych na terenie Europy.

Użyczenie Priusa Plug In Urzędowi Miasta Wrocławia jest kontynuacją współpracy z miastem po trzymiesięcznym okresie użytkowania przez straż miejską tradycyjnej wersji Toyoty Prius (bez możliwości ładowania baterii z gniazdka elektrycznego).

Podobnie jak testowana dotąd wersja, Prius Plug In będzie służył do patrolowania ulic ścisłego centrum Wrocławia, ze szczególnym uwzględnieniem stref wyłączonych z ruchu - starego miasta i rynku. Prius Plug In jest bardzo dobrym pojazdem do tego typu zadań, dzięki możliwości pokonania ponad 20 km wyłącznie przy wykorzystaniu silnika elektrycznego, a więc bezgłośnie, bez emisji spalin i zużycia paliwa.

Wrocław jest pierwszym miastem w Polsce, które uzyskało możliwość testowania prototypowej wersji Priusa Plug In. Okres testu wyniesie trzy miesiące. Patrolowanie przez straż miejską ulic starego miasta za pomocą Priusa Plug In wpisuje się w przyjęty program "Wrocław dla klimatu".

d1ptisi

W połowie 2012 roku na polskim rynku zadebiutuje produkcyjna wersja Priusa Plug In. Znane są już dokładne parametry techniczne nowego modelu: zasięg na silniku elektrycznym wyniesie 25 km, średnie zużycie paliwa zaledwie 2,1 l /100 km, a emisja CO2 49 g/km. Po rozładowaniu baterii, samochód automatycznie przechodzi w regularny tryb hybrydowy, umożliwiający całkowity zasięg 1200 km.

sj

d1ptisi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ptisi
Więcej tematów