ycipk-3agn7p

Dzielnicowy znalazł arsenał w bagażniku

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzielnicowy znalazł arsenał w bagażniku
ycipk-3agn7p
Podziel się

Pełniący służbę na ul. Zbożowej w Lublinie dzielnicowy st. asp. Mariusz Kurębski zatrzymał do kontroli samochód osobowy opel omega kombi. Pojazd wzbudził jego podejrzenia, ponieważ w nienaturalny sposób obciążony był tył auta. Po otwarciu bagażnika okazało się, że wewnątrz znajduje się różnego rodzaju uzbrojenie i elementy o przeznaczeniu militarnym. Kierowca został zatrzymany. Sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt.

Podziel się
ycipk-3agn7p

Na miejsce wezwano natychmiast policjantów z drogówki, którzy zabezpieczyli teren wokół zatrzymanego pojazdu. Przyjechała także karetka pogotowia i straż pożarna. Funkcjonariusze rozpoczęli zabezpieczanie wszystkich militariów znalezionych w bagażniku samochodu. Znajdowało się w nim różnego rodzaju uzbrojenie w postaci broni maszynowej, elementów broni przeciwpancernej, magazynków, amunicji, bagnetów, szabel i innych militariów.

Zatrzymanym okazał się obywatel Ukrainy 32-letni Volodymir N., który przyznał, że wszystkie militaria zakupił na targu w Czechach. Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie. Przewożone przez niego militaria i broń biała zostały zabezpieczone w komendzie miejskiej i poddane oględzinom. Podejrzany może usłyszeć zarzut posiadania bez wymaganego zezwolenia broni palnej lub amunicji, które to przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8, a za handel nimi do 10 lat więzienia.

Podziel się

Sąd rejonowy w Lublinie zdecydował o zastosowaniu wobec Volodymira N. środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu. Dalsze śledztwo w tej sprawie będzie prowadziło Centralne Biuro Śledcze.

ycipk-3agn7p

Źródło: Policja.pl

Polub WP Moto
ycipk-3agn7p
ycipk-3agn7p