Trwa ładowanie...
d2xm75q
Wiadomości

Dzięki tej farbie metal się nie nagrzewa

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzięki tej farbie metal się nie nagrzewa
(youtube)
d2xm75q

Podczas wakacyjnych wypadów nad jezioro czy po prostu jadąc do marketu mamy często ten sam problem – znaleźć zacienione miejsce dla naszego samochodu. W końcu nie chcemy wrócić do nagrzanego od słońca auta. Jak się okazuje, za jakiś czas taki problem może zostać poważnie zredukowany.

Wszystko dzięki odkryciu Jasona J. Benkowskiego oraz jego zespołu z Johns Hopkins Applied Physics Laboratory. Ich dziełem jest specjalna farba, która odbija światło słoneczne. Dzięki temu metal nie nagrzewa się, kolor nie blaknie, a składniki takiego lakieru skutecznie chronią metal przed korozją. Co ciekawe, nie jest to powłoka, którą będzie trzeba odnawiać. Jason twierdzi, że wytrzyma nawet setki lat.

d2xm75q

Rewolucyjny wynalazek może wspomóc właściwe każdą dziedzinę życia. Innowacyjną farbę znajdzie zastosowanie zarówno na obiektach cywilnych (samochody, metalowe elementy placów zabaw, dachy) jak i wojskowych (malowanie okrętów). Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli korzystać z tego lakieru o niewiarygodnych właściwościach.

d2xm75q

Podziel się opinią

Share

d2xm75q

d2xm75q