Trwa ładowanie...
doc6wnc
doc6wnc

Dział Produkcji Audi nagrodzony za innowacyjność

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
doc6wnc

Dział Produkcji Audi otrzymał nagrodę „Best Open Innovation Award” w kategorii „Best Cross-Industry Innovation”. Wyróżnienie jest przyznawane najbardziej innowacyjnym przedsiębiorstwom z Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

Konkurs organizuje Instytut Zarządzania Innowacjami dr Manfreda Bischoffa, należący do Airbus Group i działający przy Uniwesytecie im. Zeppelina w Friedrichshafen. Bierze on pod uwagę otwartość firm na nowe idee, systematykę i cel śledzenia innowacji oraz dopuszczanie wpływów innych gałęzi przemysłu.

Dział Produkcji Audi pokonał w kategorii „Cross-Industry Innovation” ponad 200 rywali. Jury w uzasadnieniu podało, że nagroda jest wyrazem uznania za interdyscyplinarną pracę w zakresie zarządzania innowacjami. Siłą napędową w tej dziedzinie jest tzw. Dział Badań Wstępnych i Zespół ds. Innowacji Produkcji. Przedstawiciele różnych dziedzin produkcji i oddziałów marki inicjują tam nowe projekty, a ponadto są odpowiedzialni za ich realizację zbliżoną do produkcji seryjnej.

doc6wnc

W ten sposób w minionych latach opracowano i wdrożono wiele projektów, zarówno technicznych jak i strategicznych. Przykładem jest współpraca z producentem układów napędowych i skrzyń biegów, fimą Wittenstein. Doszło do niej w wyniku konkursu innowacji, którzy przebiegał wówczas pod hasłem „Efektywność zasobów naturalnych w produkcji”.

Firma Wittenstein zwyciężyła dzięki nowatorskiej koncepcji napędu spawarek, która dawała najwyższe szanse realizacji. Oba przedsiębiorstwa wspólnie zrealizowały i wdrożyły ten projekt. W kontekście zainicjowanego wówczas procesu rozwoju technicznego, nowy pistolet do szybkiego spawania został tak udoskonalony, że czas otwierania, zamykania i chwytania skrócił się znacznie w porównaniu z konwencjonalnymi pistoletami spawalniczymi. Cel, czyli wdrożenie i korzystanie z nowego sprzętu w procesach produkcyjnych Audi został osiągnięty.

Źródło: Audi

ll/moto.wp.pl

Ekonomiczne auta w supercenach. Sprawdź najnowsze ogłoszenia!

doc6wnc

Podziel się opinią

Share

doc6wnc

doc6wnc