Trwa ładowanie...

Dwunastolatek driftuje z dorosłymi

Dwunastolatek driftuje z dorosłymi
d2xqs7l
d2xqs7l

Chce, by było o nim nie mniej głośno, niż o Robercie Kubicy. Podobnie jak krakowianinowi, nie brakuje mu zapału oraz miłości do motosportu. Choć ma dopiero 12 lat, już może konkurować z dorosłymi zawodnikami.

Nastały czasy, w których by w profesjonalnym sporcie stanąć na szczycie, przygodę z wybraną dyscypliną trzeba zaczynać we wczesnym dzieciństwie. Tak właśnie było w przypadku Adama Zalewskiego, który za kierownicę gokarta wsiadł mając sześć lat. Jazda po torze spodobała mu się tak bardzo, że podjął regularne treningi. Już dwa lata później, w 2008 r., w klasyfikacji Kartingowego Pucharu Polski Easykart 60 zajął trzecie miejsce. Rok później stanął na drugim miejscu podium w tej samej kategorii. W 2009 r. został również mistrzem kraju w pucharze Rotax Mini-Max.

W 2010 r. Adam postanowił przesiąść się na pełnowymiarowy pojazd. Jako że nawet posiadający ponadprzeciętne umiejętności dziesięciolatek nie może liczyć na wcześniejsze wydanie prawa jazdy, w grę wchodziły wyłącznie dyscypliny sportu motorowego rozgrywane na zamkniętych torach. Wybór padł na drifting, czyli widowiskowe pokonywanie zakrętów w poślizgu. By móc rywalizować w tej konkurencji, trzeba posiadać odpowiednio zmodyfikowany samochód. Młody szczecinianin rywalizuje z dorosłymi jeżdżąc stuningowanym BMW serii 3 (E36).

Poza koniecznym do uprawiania driftingu montażem klatki bezpieczeństwa i zmianami dotyczącymi jednostki napędowej oraz zawieszenia, samochód nastolatka musiał zostać poddany jeszcze jednej ingerencji. We wnętrzu zamontowano specjalnie dopasowany fotel, dzięki któremu młody zawodnik jest w stanie dostać stopami do pedałów.

tb/

d2xqs7l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xqs7l
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj