Trwa ładowanie...
d1te1ws
Moto Target

Ducati i Dainese: bezpieczeństwo motocyklistów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ducati i Dainese: bezpieczeństwo motocyklistów
(zdjęcie producenta)
d1te1ws

Włoska firma produkująca odzież motocyklową wraz ze znaną marką Ducati przedstawiają pierwszą poduszkę powietrzną D-Air w kurtce całkowicie zintegrowaną z motocyklem. Ducati Multistrada D-Air od teraz standardowo posiada bezprzewodowy system bezpieczeństwa zapewniający komunikację między motocyklem, a kurtką Dainese wyposażoną w poduszkę powietrzną.

Ducati Multistrada D-Air jest wynikiem współpracy włoskiego producenta motocykli i firmy Dainese. Obie marki wspólnie wykonały bardzo ważny krok dla poprawy bezpieczeństwa motocyklisty, sprawiając że motocykl i jeździec nie są już postrzegani jako oddzielne jednostki, ale jak jednolita całość, której należy zapewnić maksymalną ochronę.

D-Air jest obecnie jedynym motocyklowym systemem poduszek powietrznych, które przeszły rygorystyczne testy TŰV SŰD, uzyskując tym samym prestiżowy certyfikat. Nowy, zintegrowany z motocyklem system bezpieczeństwa chroni motocyklistę od pierwszego uderzenia w przeszkodę, błyskawicznie aktywując poduszkę powietrzną w kurtce w zaledwie 45 milisekund. Tak szybki czas aktywacji poduszki zyskał również przychylność innych znanych instytucji bezpieczeństwa takich jak niemieckie ADAC i francuskie SRA, które po raz pierwszy przyznały pięć gwiazdek bezpieczeństwa dla tego typu poduszki powietrznej.

d1te1ws

Dainese ma nadzieję, że taka technologia zostanie również wykorzystana przez wszystkich innych producentów, zapewniając tym samym większe bezpieczeństwo szerszemu gronu odbiorców. Mimo wszystko Dainese nadal będzie sprzedawało D-Air System Street, które może być dopasowane do wszystkich motocykli, które nie mają podobnego systemu w standardzie.

(źródło: Mototarget.pl)

Zobacz najpopularniejsze gadżety motoryzacyjne na Allegro!

d1te1ws

Podziel się opinią

Share

d1te1ws

d1te1ws