Trwa ładowanie...

"Drogówka" na szkoleniu

"Drogówka" na szkoleniu
d4688wf
d4688wf

Zakończyło się dwudniowe szkolenie dla policjantów z "drogówki" z powiatu radomskiego. Tematem zajęć były "Niechemiczne metody ujawniania kierujących pod wpływem narkotyków". Funkcjonariusze dowiedzieli się jak rozpoznawać kierowców po zażyciu narkotyków bez użycia specjalnych testerów.

Coraz więcej kierowców jeździ pod wpływem środków odurzających. To właśnie oni są najgroźniejsi, bo ich reakcji nie można przewidzieć. Są zdecydowanie bardziej niebezpieczni od prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu. Niektóre narkotyki mogą bowiem powodować opóźnienie odbioru sygnału świetlnego przez człowieka nawet o półtorej sekundy. Kierującemu wydaje się wtedy, że wjeżdża na skrzyżowanie przy zielonym światle, podczas gdy w tym czasie pali się już czerwone.

d4688wf

To właśnie dlatego zorganizowano takie szkolenie. Zajęcia przeprowadził profesor Mariusz Jedrzejko z Fundacji Pedagogium. Było to pierwsze tego typu szkolenie na Mazowszu. Uczestniczyło w nim ponad 80 funkcjonariuszy. Policjanci wysłuchali wykładów i wzięli udział w zajęciach praktycznych. Mimo, że parole ruchu drogowego zaopatrzone są w specjalistyczne urządzenia i testy, to bardzo istotne jest, by funkcjonariusz zanim sięgnie po taki test sam potrafił określić czy kierowca może być pod wpływem narkotyków czy też nie.

d4688wf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4688wf
Więcej tematów