Trwa ładowanie...
ycipk-1oc3zn

Drogi pokryte lodem; ostrzeżenia IMGW dla całego kraju

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na drogach w całym kraju jest bardzo ślisko
Na drogach w całym kraju jest bardzo ślisko (PAP, Fot: Roman Jocher)
ycipk-1oc3zn

W miejscowości Bukowa na Podkarpaciu tir zablokował drogę krajową nr 73. Kierowca nie poradził sobie na śliskiej nawierzchni i stracił panowanie na pojazdem, który stanął w poprzek drogi. Ciężarówkę udało się już usunąć i droga jest przejezdna. W całej Polsce drogi są pokryte lodem. Tylko województwo zachodniopomorskie nie jest objęte ostrzeżeniem IMGW.

Jak poinformował rzecznik podkarpackiej policji podkom. Paweł Międlar, przyczyną wypadku w Bukowej były bardzo obfite opady śniegu. Droga zablokowana była przez kilka godzin. - Nie mieliśmy możliwości zorganizowania objazdów. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności - zaznaczył Międlar.

Kierowcy muszą się liczyć z trudnymi warunkami także na drodze krajowej nr 4 w okolicach Dębicy. Trasa w miejscowości Podgrodzie była przez chwilę zablokowana przez tira. Obecnie droga jest już przejezdna.

ycipk-1oc3zn

Podobna sytuacja jest na drogach całej Polski, a na południu pogarsza ją obficie padający śnieg. Miejscami nie widać dalej niż na dwa metry - tak jest w Małopolsce.

IMGW ostrzega, że po dość ciepłym dniu temperatura poniżej zera wieczorem i w nocy będzie powodować zamarzanie mokrych dróg i chodników.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1oc3zn

ycipk-1oc3zn
ycipk-1oc3zn