Trwa ładowanie...
ycipk-24xbe4

Drążenie drugiej linii metra startuje w sierpniu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Metro w Warszawie
Metro w Warszawie (WP.PL, Fot: M.Jaworska)
ycipk-24xbe4

Władze Woli wydały pozwolenie na budowę obok ronda Daszyńskiego szybu startowego dla dwóch tarcz do drążenia II linii metra. To inwestycyjny przełom. Przed końcem sierpnia ma zostać zamknięta ul. Prosta - informuje "Życie Warszawy".

Po miesiącach przygotowań i pokonywania biurokratycznych przeszkód władze Warszawy mają pierwszy z wyczekiwanych dokumentów. Obok ronda Daszyńskiego może ruszać drążenie dwóch tuneli. To pierwszy etap wyczekiwanej budowy siedmiu stacji II linii.

Teoretycznie prace mogą zacząć się nawet teraz. Pozwolenie ma bowiem rygor natychmiastowej wykonalności.

ycipk-24xbe4

Drążenie II linii metra wystartuje z Woli w kierunku Powiśla. Do tego konieczne będzie zamknięcie ul. Prostej biegnącej wśród wolskich biurowców - między rondem Daszyńskiego a Karolkową. Ruch zostanie skierowany ul. Karolkową i Kolejową do Towarowej i pl. Zawiszy. W ciągu najbliższych dni Metro Warszawskie wystąpi do Zarządu Dróg Miejskich o zgodę na zajęcie ul. Prostej. Jednocześnie zawiadomi nadzór budowlany o ruszającej inwestycji.

Jak podaje gazeta, ratusz zastanawia się też nad szybkim remontem ul. Kolejowej, którą przez co najmniej trzy lata będzie odbywał się ogromny ruch objazdowy. Drogowcy planują na Kolejowej budowę odwodnienia i ułożenie nowej nawierzchni. Według nieoficjalnych informacji, te prace mogą spowodować przesunięcie zamknięcia Prostej na wrzesień, kiedy warszawiacy wrócą z wakacji i zaczną się korki.

Do tego czasu w rejonie przyszłej stacji Rondo Daszyńskiego wykonawca będzie musiał przełożyć plątaninę urządzeń podziemnych. Łącznie to 85 km kabli światłowodowych, 40 km kabli teletechnicznych średniego i niskiego napięcia, a także sieć cieplna, wodociągowa i kanalizacyjna - pisze "Życie Warszawy".

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-24xbe4

ycipk-24xbe4
ycipk-24xbe4