Trwa ładowanie...
d2j668q

Dramatyczna scena - ciężarówka prawie rozjeżdża wózek z dzieckiem

Do dramatycznie wyglądającego zdarzenia doszło w Rosji, w Niewinnomyssku. Nieuwaga kilku osób mogła kosztować dziecko życie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja, tir prawie uderza w dziecko
Rosja, tir prawie uderza w dziecko (Liveleak, Fot: Liveleak)
d2j668q

Wideo nagrywane jest rejestraotrem, umieszczonym na przedniej szybie samochodu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, by przepuścić rodzinę z dzieckiem. Wydarzenia, które następują w ciągu kilku sekund, wyglądają przerażająco.

Rodzina weszła na pasy, nie zwracając uwagi na to, czy lewą stroną jezdni nie jedzie inny pojazd. Niestety, z dużą prędkością nadciągała ciężarówka. Trudno oszacować czy kierowca ciężarówki jechał za szybko, by się zatrzymać, czy po prostu zrezygnował z wykonania tego manewru. Naraził on jednak na niebezpieczeństwo przechodniów.

d2j668q

Jedyną przytomną osobą był w całym zajściu kierowca, który nagrywał zdarzenie. Widział on w lusterku zbliżającą się ciężarówkę i w ostatniej chwili zatrąbił, by ostrzec pieszych. Jeśli uważnie przyjrzycie się nagraniu, zauważycie z pewnością, że niestety dalej refleksem wykazał się tylko mężczyzna. Od razu po klaksonie zatrzymał się i próbował powstrzymać także kobiety. Te niestety postawiły jeszcze kilka kroków naprzód, nawet nie odwracając głów w stronę auta. Ciężarówka w ostatniej chwili odbiła lekko w lewą stronę, co pozwoliło uniknąć tragedii.

Nauczka jest tu dla obu stron. Kierowca powinien jechać z prędkością, która pozwoliłaby mu zatrzymać pojazd przed przejazdem. Piesi z kolei powinni pamiętać, by zawsze kontrolować sytuację na drodze, gdy wkraczają na jezdnię. To, że jeden kierowca ustąpił im pierwszeństwa, nie znaczy, że inni to zrobią.

Zobacz jak działają inteligentne progi bezpieczeństwa. Czy w powyższej sytuacji pomogłyby przed przejściem?

d2j668q

Podziel się opinią

Share

d2j668q

d2j668q