23-01-2013 07:13

Del Piero wystartuje w wyścigu w Le Mans

d3uxhm4
d3uxhm4

Były piłkarz reprezentacji Włoch i Juventusu Turyn Alessandro Del Piero, obecnie zawodnik Sydney FC, chce wystartować w tegorocznym 24-godzinnym wyścigu na torze Le Mans, który odbędzie się w dniach 22-23 czerwca.

Partnerem 38-letniego Del Piero ma być znany amerykański aktor Patrick Dempsey, który ma już spore doświadczenie w wyścigach długodystansowych.

Jego zespół Dempsey Racing, jadąc Ferrari F430, w 2009 roku zajął dziewiąte miejsce w klasie GT2. Dwa lata później w 24-godzinnym wyścigu na torze Daytona w USA był trzeci w tej samej klasie.

Nowy team Dempsey-Del Piero Racing został już oficjalnie zgłoszony organizatorom tegorocznego Le Mans. Na razie jednak nie wiadomo, w jakiej klasie i jakim samochodem pojadą piłkarz z aktorem. Planowany wstępnie start nową Mazdą z silnikiem diesla nie dojdzie do skutku, gdyż japoński koncern wycofał z powodów ekonomicznych się i całkowicie przerwał prace projektowe.

d3uxhm4

Del Piero przyznał na swojej stronie internetowej, że sporty motorowe były zawsze jego największą, po futbolu, pasją.

"Interesowałem się rajdami i wyścigami już jako mały chłopak. Teraz będę miał możliwość startów, co sprawia mi taką samą satysfakcję jak zdobycie tytułu piłkarskiego mistrza świata" - napisał włoski napastnik, który w reprezentacji swojego kraju rozegrał 91 meczów i strzelił 27 bramek. W 2006 zdobył tytuł mistrza globu.