Trwa ładowanie...
d4eegg3
Czy to koniec silników Diesla?

Czy to koniec silników Diesla?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4eegg3

Afera Volkswagena może mieć poważniejsze skutki, niż początkowo sądzono. Jeśli producentom samochodów nie uda się przekonać urzędników do obniżenia norm emisji szkodliwych czynników w spalinach, niewykluczone, że diesle zupełnie znikną z samochodów osobowych, uważa Maciej Pertyński - polski juror konkursu World Car od the Year.

- Paradoksalnie na krótką metę to może być dla nas korzystne - dodaje Dariusz Balcerzyk z Instytutu Badań Rynku Samochodowego SAMAR. - Ceny spadną i może się okazać, że będziemy mieć więcej Volkswagenów sprowadzanych z zagranicy. Byłbym zachwycony, gdyby zastąpiły te stare złomy sprzed dziesięciu, dwudziestu lat.

d4eegg3

Przypomnijmy, że we wrześniu 2015 roku amerykańska federalna Agencja Ochrony Środowiska (EPA) poinformowała, że w swych samochodach z silnikami Diesla Volkswagen instalował zabezpieczenia przed nadmierną emisją tlenków azotu podczas testów. Ujawnienie tego faktu wywołało najpoważniejszy na przestrzeni ostatnich lat skandal w globalnej branży motoryzacyjnej, a Volkswagenowi grożą teraz w USA wielomiliardowe kary.

Oprogramowanie wyłączało system neutralizacji tlenków azotu podczas normalnej eksploatacji samochodu i włączało go w razie rozpoznania, że silnik poddawany jest testom. Volkswagen przyznał się, że wykorzystał takie rozwiązanie łącznie w około 11 mln samochodów na świecie, z których około 8 mln sprzedano w państwach Unii Europejskiej, w tym 2,8 mln w Niemczech.

Znajdź samochód swoich marzeń w najniższej cenie!

d4eegg3

Podziel się opinią

Share

d4eegg3

d4eegg3