Trwa ładowanie...
d47oo06
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Wiadomości

Czy naprawdę wszystkie drogi prowadzą do Rzymu?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy naprawdę wszystkie drogi prowadzą do Rzymu?
(GDDKiA/Marek Kocjan)
d47oo06

Około 500 000 dróg w Europie prowadzi do Rzymu - obliczyli eksperci z grupy badawczej Moovel Lab. Przy pomocy programu komputerowego postanowili przekonać się, czy nadal prawdą jest pochodzące z czasów starożytnych powiedzenie "Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu".

Jak poinformowały włoskie media, niemieccy eksperci stworzyli mapę wszystkich dróg na Starym Kontynencie, a następnie zaznaczyli na niej te, którymi można dojechać do Wiecznego Miasta. Analizując wszystkie szlaki komunikacyjne od Hiszpanii po Rosję i od Norwegii po Grecję, ustalili, że pół miliona z nich prowadzi z ponad 3,3 mln miejsc do stolicy Włoch.

Prasa podkreśliła, że znane wszystkim przysłowie odnoszące się do centralnego położenia Cesarstwa Rzymskiego i zbudowanej wówczas doskonałej sieci drogowej to coś więcej niż tylko zwykła metafora. Jest w nim sporo prawdy.

d47oo06

Eksperci w swych obliczeniach poszli znacznie dalej, bo w poszukiwaniu dróg, którymi można dostać się do Rzymu, przenieśli także swą uwagę na USA. Nakreślili sieć wszystkich tras, które prowadzą do 10 amerykańskich miast i miasteczek o nazwie Roma bądź Rome.

Źródło: PAP

ll

Rabat na opony Nokian WR D3 z montażem. Sprawdź! >>

d47oo06

Podziel się opinią

Share

d47oo06

d47oo06