WP

Część za 30 złotych robi różnicę. Zwłaszcza w czasie upałów

Zanieczyszczenia powietrza i alergeny są problemem nie tylko w dużych miastach z rozwiniętym transportem. Układy klimatyzacji i wentylacji w samochodach są wyposażone w filtry, które dbają o czystość powietrza w kabinie auta, ale nie każdy pamięta o ich wymianie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wymiana filtra kabinowego zajmuje nie więcej niż pięć minut, a zlikwiduje przykry zapach i ilość zanieczyszczeń w kabinie
Wymiana filtra kabinowego zajmuje nie więcej niż pięć minut, a zlikwiduje przykry zapach i ilość zanieczyszczeń w kabinie (Fot. Jakub Tujaka)
WP

Filtr kabinowy to część tania i bardzo prosta w budowie, ale jednocześnie spełniająca niezwykle ważne zadanie. Jego wymiana nie zajmuje więcej niż kilka minut. Przynajmniej raz w roku należy wykonać tę operację, bo zaniedbania mogą skutkować nie tylko brzydkim zapachem w aucie, ale też chorobami i alergiami. Listę chorób wywoływanych przez klimatyzację można przeczytać w naszym tekście. Wystarczy wymienić zapalenie płuc, osłabienie organizmu, problemy ze spojówkami czy legionellozę.

Jak wygląda filtr i jego wymiana? Wszystko pokazałem w poniższym filmie:

WP

Wymiana filtra jest bardzo prosta. Wystarczy zlokalizować jego obudowę (najczęściej jest pod deską rozdzielczą w okolicy nóg pasażera), zdjąć obudowę - do czego nie potrzeba żadnych narzędzi - a następnie wyjąć stary i zamontować nowy filtr.

Koszt zakupu nowego filtra kabinowego to od 25-30 zł za zwykły papierowy. Filtr węglowy kosztuje około dwa razy więcej niż standardowy. *Wymiany należy dokonywać minimum raz na rok lub po przejechaniu 15-20 tysięcy kilometrów. *

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP