ycipk-4kiofm
ycipk-4kiofm
Wiadomości

Czeka nas koszmar przez te inwestycje

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-4kiofm

Od soboty na 2,5 roku ulice Świętokrzyska i Prosta zostaną zamknięte dla ruchu samochodowego, a wiele linii autobusowych zmieni swoje trasy - informuje stołeczny ratusz. Utrudnienia związane są z budową centralnego odcinka II linii metra pod ulicą Świętokrzyską.

Uniemożliwiony będzie wjazd na część ulic, zlikwidowana zostanie część linii autobusowych, zmienione trasy linii nocnych. Głównym objazdem na lewym brzegu Wisły będzie ul. Grzybowska. Jeszcze w wakacje planowane jest rozpoczęcie budowy stacji Nowy Świat i Dworzec Wileński, co spowoduje kolejne utrudnienia - podaje ratusz.

W sobotę dla ruchu drogowego zostaną zamknięte ulice Prosta i Świętokrzyska od ronda Daszyńskiego do ul. Jasnej. Jak informuje ratusz, tymi ulicami jeździ ponad tysiąc aut na godzinę.

ycipk-4kiofm

Już w sobotę rano kierowcy napotkają bariery zagradzające wjazdy na te fragmenty jezdni, które staną się placami budowy, czyli odcinki: na ul. Prostej - od ul. Karolkowej do ul. Towarowej, na wysokości ul. Miedzianej, od ul. Twardej do Ronda ONZ; na ul. Świętokrzyskiej - od Ronda ONZ do ul. Emilii Plater, od ul. Emilii Plater na długości kilkudziesięciu metrów w kierunku ul. Marszałkowskiej, przy skrzyżowaniu z ul. Marszałkowską, od ul. Marszałkowskiej do ul. Jasnej.

Utrzymany będzie ruch na ul. Karolkowej, Towarowej, Żelaznej, al. Jana Pawła II, Emilii Plater, Marszałkowskiej, Jasnej.

Także od soboty trasy zmieni wiele linii autobusowych (autobusy nocne pojadą zmienionymi trasami już od nocy z piątku na sobotę). Zmiany tras autobusów zostaną wprowadzone głównie w Śródmieściu, jednak ich skutki odczują także mieszkańcy innych dzielnic Warszawy: Bemowa, Woli, Pragi Północ, Targówka i Ochoty.

Zmiana tras dotyczy linii 105, 118, 125, 157, 160, 162, 166, 171, 174, 178, 218, 501, 507, 512; powstaną nowe linie 109, 128, 228; zlikwidowane zostaną linie 101, 150, 155, 506, 360. Szczegóły na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego: www.ztm.waw.pl

ycipk-4kiofm

Głównym objazdem dla komunikacji miejskiej na lewym brzegu Wisły stanie się ul. Grzybowska. Już od tygodnia na ciągu ulic Grzybowska - Królewska obowiązuje organizacja ruchu uprzywilejowująca komunikację zbiorową, tzn. uniemożliwiająca pojazdom indywidualnym (w wyjątkiem jednośladów i taxi) przejazd na wprost ulicą Grzybowską przez skrzyżowania z ulicami Przyokopową, Towarową, Wronią, Żelazną i al. Jana Pawła II.

Kierowcy jadący ul. Grzybowską pomiędzy ul. Towarową a pl. Grzybowskim muszą z niej zjechać, skręcając na najbliższym skrzyżowaniu. Jazda na wprost jest możliwa tylko dla komunikacji miejskiej.

Jeszcze w wakacje planowane jest rozpoczęcie budowy stacji Nowy Świat i Dworzec Wileński. To wiąże się z zamknięciem kolejnego odcinka ul. Świętokrzyskiej (przy skrzyżowaniu z ul. Mazowiecką i pomiędzy ul. Czackiego a ul. Nowy Świat) oraz skrzyżowania ul. Targowej (pomiędzy ul. Białostocką a ul. 11 Listopada) i al. Solidarności wraz z mostem Śląsko-Dąbrowskim (odcinek ul. Szwedzka - pl. Bankowy dostępny będzie tylko dla komunikacji miejskiej).

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć pod adresem http://inwestmapa.um.warszawa.pl. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w Warszawie.

ycipk-4kiofm

Centralny odcinek drugiej linii metra ma mieć siedem stacji i połączyć lewo i prawobrzeżną Warszawę. Koszt inwestycji to 4,17 mld zł.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4kiofm

ycipk-4kiofm
ycipk-4kiofm