Trwa ładowanie...
18-01-2016 09:20

Coraz więcej producentów zainteresowanych platformą Forda

Coraz więcej producentów zainteresowanych platformą FordaŹródło: zdjęcie producenta
d28szw9
d28szw9

Po 15 latach współpracy w zakresie zespołów napędowych, PSA Peugeot Citroen i Ford analizują możliwość jej rozszerzenia. Tym razem chodzi o dziedzinę tzw. connected cars.

Producenci chcą zjednoczyć swoje siły przy opracowywaniu następnej generacji pokładowych systemów informacyjno-rozrywkowych i dostępu do aplikacji zewnętrznych. W ramach prac, PSA Peugeot Citroen i Ford zbadają możliwości wykorzystania współpracy pomiędzy technologiami SmartDeviceLink i Car Easy Apps.

Pierwsza z nich jest platformą Open Source, ułatwiającą integrację aplikacji na smartfony (rozrywka czy prognoza pogody) z samochodowymi systemami infotainment. Aplikacje te są dostępne za pośrednictwem funkcji poleceń głosowych, wyświetlacza i tablicy rozdzielczej. Car Easy Apps z kolei jest platformą programową bezpiecznej wymiany danych, która ma stworzyć "ekosystem" aplikacji mobilnych samochodu.

Na wdrożenie oprogramowania SmartDeviceLink zdecydowała się niedawno Toyota. Przedstawiciele koncernu zapewniają, że taki krok pozwoli znacznie zwiększyć liczbę aplikacji możliwych do wykorzystania na pokładach aut. - Największą zaletą opracowania wspólnego interfejsu komunikacyjnego dla aplikacji na smartfona jest stworzeniem jednego standardu dla całej branży, przez co klient otrzyma wartościowy produkt, a poszczególne marki będą mogły go spersonalizować według własnego uznania - powiedział Don Butler z Forda.

d28szw9

Kolejnymi producentami zainteresowanymi fordowskim rozwiązaniem są Honda, Mazda i Subaru.

Źródło: Ford/Toyota

ll/moto.wp.pl

d28szw9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28szw9
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj