Trwa ładowanie...
dl6p82u
dl6p82u

Continental otwiera Centrum Technologii Opon na Słowacji

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dl6p82u

Continental uruchomił w słowackim Puchovie nowoczesną placówkę badawczo-rozwojową. Wartość inwestycji to 7,5 mln euro.

Słowackie Centrum Technologii Opon jest częścią globalnego projektu inwestycyjnego TCP/GEP Campus, realizowanego przez Continental od 2012 r. Projekt zakłada m.in. budowę nowego Centrum Testowania, w którym będzie możliwa analiza ogumienia, pomiary odporności na uderzenia oraz testy ContiKit. Placówka w Puchovie jest rozszerzeniem dotychczasowej działalności badawczo-rozwojowej firmy. Dzięki niej do 2016 r. liczba pracowników zajmujących się doskonaleniem technologii wzrośnie o ok. 15 proc.

Zaangażowanie Continental u naszego południowego sąsiada jest konsekwencją Memorandum podpisanego w kwietniu 2013 r. przez przedstawicieli producenta i władz państwowych. Porozumienie, w zależności od rozwoju rynku w najbliższych latach, dotyczy zwiększenia w Puchovie o ponad 5 mln sztuk produkcji opon do samochodów osobowych, lekkich aut ciężarowych oraz pojazdów z napędem na cztery koła. Centrum Technologii będzie wspierać rozwój fabryki.

Poza Puchovem Continental posiada na Słowacji filie w Zvoleniu oraz Dolnej Vestenice. W kraju tym wytwarzane są opony marek Continental, Matador, Semperit, Barum, Uniroyal, Viking, Gislaved i wiele innych.

Źródło: Continental

ll/moto.wp.pl

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *

Sprawdź ceny akumulatorów i wybierz najkorzystniejszą ofertę!

dl6p82u

Podziel się opinią

Share
dl6p82u
dl6p82u
Więcej tematów